bugün

yüksekliğin ya da karasallığın insanların güzelliğinde olumsuz etki ettiğini gösteren bir realitedir. batı kızları çok güzeldir çünkü batının yüksekliği çok değil. orta kesim kızları güzel, yakın doğudakiler az güzel ve uzaktakiler/sınırdakiler/dağlılar çok çirkindir. anlaşılan o ki hava şartları da kötüleştikçe insanlar özellikle de kızlar da çirkinleşmektedir. sonra da erkekler neden doğudan batıya göçüyor diye yakınıyoruz; işte cevap. karılar kötü, çirkin. yüzüne bakılamaz halde.
yeterince doğuya gidilirse süt beyaz capon kızlarıyla karşılaşırsınız. o yüzden yanlış önermedir.
güzelliği coğrafi bölgelere göre tanımlamaya çalışan saçma bir önermedir.
(bkz: karasallık-güzellik ilişkisi)
amerikalılar da aynı fikirdeyse avrupalı kızlar olarak biz yandık o zaman diye düşündüren önermedir.

(bkz: genellemenin dibine vurmak)
Muhtemelen dogulu kızlarının ısrarla karşı çıkacagı bir önerme.Ama ama bakın ben çok güzelim diyecektir.Ruhun güzel kızım ama sen 5 para etmessin.
karasallikla zerre alakasi yoktur bu olayin.

colorado'da bi' karilar var, aman aman. yeme de yaninda yat. yani en azindan ben öyle yaparim yiyemedigim icin.
doğu batı kavramının göreceli olması nedeniyle, neresinden tutsan dökülen önerme.
doğuya gitmemiş yazarın ilginç tespitidir.

gönül ister esmer olsun. esmer olunca nereye gidersin? tabikide doğuya. esmer tenleri gizemli bakışları sayesinde dünyanın en seksi ve güzel hatunları esmerlerdir hele bi de melez olursa tadından yenmez.

şimdi bir de işin ilginc tarafı doğuya gitmek. ulan hırbo milliyetçilik mi yapıcan. kimi yeriyosun sen kıt aklınla? başla istanbuldan doğuya gitmeye git git biraz dahada git ağrı'yı da geç yakın doğu uzak doğu amerika avrupa hop gene istanbul. magellan mısın bilader? dünya yuvarlak işte anla bunu. kuzey guney doğu batı güzel hatun her yerde güzeldir.
doğrudur efendim. bunun en baştaki nedeni ise batıda kızların doğudakilere oranla daha bakımlı olmalarıdır ve daha iyi beslenmeleridir. buradaki doğu batı tarifi ise elbetteki türkiye'nin sınırları içerisinde ki doğu batıdır, saçma sapan doğu batı tarifi yapmanın anlamı yoktur.