dindeki çelişkilerden birisidir.

sırf aklı-bali olmadığı için ölen kişi neden sonsuz cenneti kazanıyor.

efe abinin tabiriyle bir sınavdasınız sınav kağıdı bitiyor hoca diyor ki "sınav kağıdı bitti sınav kağıdı olmayan öğrenciler dersten geçti"
burda böyle konuşarak sizde sınanıyorsunuz. hatta allaha isyan ediyorsunuz. o en doğrusunu bilendir. küçük yaşta ölenlerinde cennete gideceği şüphesizdir. düşmez kalkmaz bir allahtır diye boşuna dememişler.
bir kuzenim var henüz 6 yaşında. görseniz bayılırsın öyle şirin bi kız.

lösemi şu an.

çektiği acıları tarif edemem. çok zor hele ki o yaşta böylesine bir hastalığa göğüs germek, bir küçük kızın saçlarını ağır kemoterapiler yüzünden uzatamaması, oyun çağında yatağa bağlı kalması...

oysa ki eniştem ve teyzem kötü insanlar değiller hani allah onları cezalandırmak için bu yola başvurmamıştır diye düşünüyorum.

eğer sırf 2 insana test yapmaksa amaç ve burada araç küçücük bu kıza acı çektirmekse afedersiniz ama sokayım öyle teste !
Benim abimdir bu şanslı velet.

Eğer o doğarken ölmeseymiş hemen tekrar çocuk yapmayacaklarmış bizimkiler. Dolayısıyla Bende hiç doğmayacaktım. Onun yüzünden ben bu dünyanın kahrını çekiyorum. O direk yatay geçiş yaptı cennete. Şimdi gel de kıskanma herifi.

Düşünsene şu lanet gezegene katlanmak zorunda değil. 90 sene yaşayıp her türlü zorlu sınavdan geçmiş, çekmediği sıkıntı kalmamış iyi insanlarla aynı yere gidiyor. Taş atmadı kolu yorulmadı.

Fena uyuzum sana. Ama seviyorumdur heralde. Öbür tarafta tanışırız artık ağabey...
Bizi kim yarattı? Neden?
Allah bizi sınav etmek için yarattı püf diye üfleyiverdi.
Kafanıza tüküreyim.