görsel
Bunu mu kastediyorsun?
normalde hissettiğin yalnızlığın milyonlarca katını hissettiğin, sanki yüreğin 15 katlı bir apartmanın en üst katından düşüyormuş gibi gelen, ağlamak istediğin halde ağlayamadığın çünkü mutlu olman gerektiğini düşündüğün, en berbat durum ve duygulardan biridir.
görsel
sikerim formatı doğum günün kutlu olsun kardeşim.. yalnız değilsin ..

demek istediğim durumdur.
Bir bar taburesi ustundeysen de paramparçasın demektir.
arkadaşlarım kutlama partime gelmedi diye yalnızlıktan dem vuruluyorsa o yalnız olmak; yalnız olmak değildir. zaten en iyi doğum günü aile arasında kutlanandır bence.
Benimdi evet. Ama birisinin özellikle kutlamasini beklerdim.

Dostlarım sağolsun gönlümü aldılar.
Eğer uzaktaysanız sevdiklerinizden, yabancı bir ortamdaysanız, duygusal bir yapınız da varsa epey etkilenebilirsiniz. zaten bir yaş daha büyümüş oluyor ve bir sorgulama içine giriyorsunuz. acaba hatırlayacaklar mı diye de düşünürsünüz. hani şu bayram için bir reklam filmi vardı. Acaba çıkıp gelecekler mi diye bakarsınız. çok da salmayın kendinizi. gününüzü güzel geçirmeye çalışın. alışın bunlara. dışsal değil içsel ödüllendirin kendinizi. kendinize bir kahvaltı ısmarlayın. bir ajanda alıp yazmaya başlayın. yazarlık için bahaneniz olsun. küçük de bir pasta söyleyin. unutmayın şeyh galip'in de dediği gibi: "Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen / Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen"

Anlamı : "Kendine güzelce bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözünün bebeği olan âdemsin.".
Benimdir ve değersiz olduğunuzu gösterir bu durum.
Dogum günü kutlamayı sevmem dogum günümü de sadece facebooktan kutlarlar bazı istisnalar dışında. (whatsapptan kutlayanda oldu.) tüm bunlara rağmen bir kaybım olduğunu düşünmüyorum, yalnızlık bir armağandır. dünyada yaşlanmaktan korkan insanların, her sene bir yaş daha yaşlanmasını kutlaması kadar saçma bir olay yok.
neredeyse hayatım boyunca yaşadığım durumdur. önceden koyuyor olmasına rağmen koymuyor desem de artık cidden koymuyor. çünkü değer verdiğim çok da insan yok açıkçası. o yüzden sırf nezaketen yapılan bir etkinlikte etrafıma yalandan gülücükler saçmaktansa tek başıma oturup güzel bir film izlemeyi, uzun zamandır almak istediğim bir kitabı arayıp bulmayı tercih ederim.

bir de bu günlerde bazen uzun zamandır görüşmediğim arkadaşlarımın arayası tutuyor ve ben kendi kendime mutlu oluyorum. düşünsene o gün senin doğum günün ve o farkında bile değil ama aklına gelmişsin, yani aranızda bir sinerji olmuş belki de. bu bence en uğraşlı saçma doğum günü aktivitelerinden daha güzel.

doğum günümün kutlanmasını sadece lisede beklemiştim. bizim aile içinde yoktur öyle şeyler. lisede de yatılı kalınca kutlasınlar istiyor insan, herkesinki sırayla kutlanıyor çünkü. benimki unutulmuştu. ben de casper olduğuma karar verdim. yapımda var sözlük. unutuluyorum. kabullenmek gerek. öyle sadece kendisine çalışan bir insan da değilim ama olmayınca olmuyor. aman olmasın. iyi ki şimdi olduğum gibiyim. teşekkürler tanrım..
Tercihtir.
Aslında büyüdüğünün de göstergesidir. Sayılar artık çekici gelmez, yetişmen gereken bir şeyler yoktur aksine hayatı yavaşlatma kaygısı başlar.
Hiç yalnız olamadım, olmak da istemem sanırım.
Benim de yaşadığım durum. çok üzücü ve kalp kırıcı.
facebookta doğum günü bildirimini kapattığında yaşanabilecek durum.
kimse hatırlamaz. ebeveynin bile.
en güzel şeydir. annen baban ya da bir arkadaşın olursa pasta otlanmak açısından hoş olur. şahsen "pasta paramız da yok mna koyim" diye üzülürüm. eve 50 kişinin doluştuğu salak subuk partilere fitil oluyorum. sanıyor musunuz ki doğumgününüze gelenler "oley arkadaşımın doğumgünü yuppia!" diyerekten çıkıyorlar? vermeyin içkiyi pastayı böreği nasıl giderler hemen?
güncel Önemli Başlıklar