bugün

bir ayağınızın çukurda ve gözünüzün toprağa bakıyor olduğunu gösteren durumdur.
on dört yaşımdayken hissettiğimdir. evet.
Git gide yalnızlaştığımız gerçeğini kabullendiğimiz için artık kabullenir üzülmeyiz aynı zamanda. Herkes işinde gücünde, bizler kendi dünyamızda.. Biraz sükunet, bir kaç hatırası olan müzik, bolca yalnızlık..
En çok beni hatırlayın demenin bir diğer ifadesidir.

Önemli şeyler değil bunlar derler insanlık hali hatırlamadığınızda da gönül koyar küserler.

Siz siz olun yaş günü, yıl dönümü bunlar önemsiz şeyler diyenlerin sözlerine ehemmiyet vermeyin ve daha kutlama geçtiği gibi seneye için mutlaka ama mutlaka 00:01 e saati kurun.
Doğdukta noldu? Deyip kenara konulan tarihtir.
katıldığım kanıdır. örneğin iki gün sonra doğum günüm ve benim için bişey ifade etmiyor. sadece akşam oturup bir iki bira içmeyi planlıyorum o kadar.
Wow...

Yani diyor ki yalancısın.
doğum günü kişiyi beklentiye sokan gündür, hep bir anlam ifade eder ama kişi bunu itiraf edemez. yani yoktur öyle bir şey, yalandır.
Sadece pasta üflenen aktivite olduğu iÇin pek önemsemediğim durum.
(bkz: biz büyüdük ve kirlendi dünya)
Yani,eşek kadar adamlar kadınlar bir masanın etrafında toplanıyor.sonrada baş eşek bir dilek tutup çocuk gibi mumlara üflüyor..
tam Bi rezalet,tam Bi saçmalık...
insanların yapmacık olmalarından dolayıdır. doğum günü yap bakalım, kimler gelecek ve nasıl davranacaklar. düşünsene lan
iyiki doğdun falan. vıcık vıcık. çocuk musunuz olum?
Kimse kutlamadığından ötürü gerçekleşen durumdur.
Doğduğum günden beri bir anlam ifade etmiyordu zaten.
Kimine göre ironik bir durum.
Hediye alan yok facebook olmasa kutlayan yok Sürpriz pasta bile yok. Zaten bir yasta ekleniyor neyini bekliyip seveyim.
Tanım:yaşlandığımızın göstergesidir.
Yaş sayısının ilerlemesiyle değil,verilen değerin saçmalığını fark etmekle oluşur.
Kişinin alt benliğinde: ilgi, şefkat, sevilen birey olduğunu bilme ihtiyacı ve çeşitli türlü hediyelerin olmasını çekici bulduğundan hoşuna gidiyor. Her yıl, diğer insanlar bir gün de olsa kendini değerli hissedip hediyeleri görmek içindeki tatminsizliği doyuruyor.

Boş yere anlamlar yüklemenin alemi yok.
artık mı? zaten etmiyordu, her yıl yaşlandığını hatırlatmanın anlamını sorgulayıp duruyorum.
Yaştan dolayı mıdır bilemiyorum ama 3 5 senedir bana ciddi anlamda manasız geliyor.

Hele ki pasta mum işi, zaten pek sevmem.

Onun yerine pide, lahmacun olsa inanın daha mutlu olurum.
bir gün günlerden doğum günüm. son 3 doğum günüm fiyasko geçmiş. ikisinde intiharı düşünmüşüm. birinde kötü bi mucize başıma gelmiş delirmişim hatırlamıyorum bile. tüm bu kaostan çıkıp ailemin yanına dönmüşüm o sene. günlerden doğum günüm. bizimkiler hevesli tabi evde bi bayram havası. ben eve dönmüşüm. pasta masta almışlar akşam hediyeler mediyeler.

beni de arkadaşlar aradı itlik serserilik peşine çıktık tepede bi yerde bira içtik. evdekiler beni beklemiş ben yokum. 11 ben yokum 12 ben yokum. uyumuşlar haliyle.

eve girdim. kafam hafiften leyla. bir buruk olurum ben doğum günlerimde öyle kekremsi bi burukluk var üstümde. kafamı bi suya soktum neyse mutfağa gittim bi su içmeye diye. masanın üstünde bi pasta. üç beş tane yakılmamış mum. hiç kirlenmemiş bardaklar tabaklar çatallar. bir tane not iyi ki doğdun vs vs.

yıkıldım o an bi sandalyeye. gerisini anlatmak istemiyorum.

bir daha da kutlamadım kutlatmadım zaten. yenisi de çok yakın yeni farkediyorum bak.