bugün

Türk bayraklı çakmak taşıdıkları için mi böyle bir kanıya vardınız? Bunlar hep şaşırtmaca beyler.
türkiye'nin en milliyetçi yerleri pek tabiki kuvva-i milliye şehirleridir. balıkesir, çanakkale, bursa, tekirdağ, manisa, izmir, bilecik, eskişehir, bolu, ankara diye gider.

kısacası batı karadeniz, güney marmara, trakya, akdeniz ve ege geneli milliyetçidir. iç anadolu ve karadeniz muhafazakar milliyetçi, doğu ve güneydoğu ise ümmetçidir.

doğulu türklerin genelinin milliyetçi olduğuna ise katılmıyorum. milliyetçiler de o yüzden mi erzurumda, elazığda, malatyada akp hep tulum çıkarıyor? kars dediğin yerde pkk vekil bile çıkardı. eğer doğulu türkler milliyetçi olsaydı kürtçü dinci akp yerine türk milliyetçisi mhp'ye oy atarlardı. doğulu türklerin akp inadı yüzünden mhp ığdır'da kıl payı seçimleri hdp'ye kaybetti. çünkü doğulular milliyetçi falan değillerdir. öyle olsa kürtçü akp'ye oy atmazlardı.
doğusu, batısı fark etmez, dünya türk'ün daşşağını yesin diyendir milliyetçi. fakat bu türkiyeyi yönetmiş kimselere bakınca, önce başka milletler yada azınlıklar gelir en son türkler gelir. misal şuan skorboardda araplar ilk sırada yer alıyor.
milliyetçi bir insan değilim ama genel olarak katılıyorum.
Öyle bir ırkla beraber yaşıyoruz ki insanı zorla ırkçı yapıyorlar. Ben ne edeyim ?
Çok büyük çoğunluğunun milliyetçilik anlayışı " ben kürt değilim, kürt olsam pkk lı olurdum". Geri kalanı ise ümmetćilik ağırlıklıdır.
safkan türkleri anlayıp gören yazar beyanıdır.zira türkiyede çoğunlukla kırma türkler mevcuttur.
seçim sonuçları ile uyuşmayan durum.
her yere bayrak asma, vurup kırma dökme ise( kastedilen milliyetçilik) batı yada doğunun ne kadar milliyetçi olduğu hiç önemli değildir.
katılmadığım önermedir. gelin akdeniz ve ege yörüklerini görün ondan sonra karar verin. ığdırdaki azerbaycan türklerini çıkarırsak doğu türkleri arasında pek milliyetçi kalmaz.
Bir doğulu olarak katıldığımdır. Alayınızdan milliyetçiyim, ailem de öyle.