bugün

Uludağ üniversitesi iktisat bölümünün hukuk derslerine girer kendisi. derslerinde biraz uykunuz gelebilir. sınavlarıyla meşhurdur kendisi zira z'ye kadar şık koyar ve ayrıntı sorar ama bazı sorularıda çok basittir biraz anamızda ağlatsa yinede ne olursa olsun iyiki dersini almışım dediğim hocadır.
Baba hocadır Doğan Hoca. Okulu sevdiren, derslerini heyecanla dinlediğin, mesleğini istekle yapan bir hocadır. Sınavları test yapar ama ne test. Boşluk doldurma ve klasikde çıkar testin arasından. 10 seçeneklidir sorular. Doğan Hoca yıllar geçse unutulmayacak gerçek bir hocadır.
çok acil olarak kendisine ulaşmam gereken profesordur. maillerini kontrol edip etmediğini bilmediğimden dolayı özelmesajdan yardımcı olabilecek yazarların yardımlarını beklıyorum.
Dersi eğlencelidir araya espiriler sıkıştırır sınavlardada 13 14 şıklı sorular sıkıştırır...
neredeyse her öğrencinin sevdiği bir hoca. kendisi hukuk prefesörüdür.
En sıkıcı geçeceğini düşündüğüm Borçalr hukuku dersinde hukuksal terimler yaptıgı ciddi görünüşlü esprileriyle kırıp geçiren sempatık tatlı.ve bı o kadar da mesleğinin hakkını veren sayılı hocalarımızdandır
bu adamdan geçmek i,çin gerçekten bilmen gerekir hukuğu...

dersi de bildiğin stand up gibidir...

baba adamdır...
ya bu adam ya da asistanı kağıtları okumuyorlar. kaç sınavdır 44 alıyorum. ayıp ya.
aşağıdaki adreste yer alan email adresine atılan mailler gönderilemiyor nedense. yeni adresi bilen varsa beri gelsin.

http://hukuk.uludag.edu.tr/dogan-senyuz.htm
yazmış olduğu yeni baskı Borçlar hukuku kitabında verdiği örneklerde yarış atı'na takmış, ganyan oynayıp oynamadığı konusunda meraklandıran öğretim üyesidir.
geçen yıl bahar döneminde aldığım vergi hukuku dersinin sonunda "öğrendikleriniz sizin anladıklarınız, öğrenemedikleriniz benim anlatamamamdan kaynaklı" gibisinden bir cümle söylediydi. öğrencisine değer verdiği belli. ayrıca kendisine final notum sınırda kalırsa eğer yardımcı olup olamayacağı ile ilgili bir e-posta attım, olumlu ya da olumsuz geri dönmedi ama 36 almam gereken sınavdan 40 aldım. bu 40'ta attığım e-posta ne kadar etkili oldu bilemiyorum tabii.
Bugünkü Hukuk'a giriş finalinde sorduğu Hak mı hukuktan hukuk mu tavuktan sorusuyla yarmıştır.
Hukuka giriş dersi aldığım dersime giren Doğan Hocanın yaklaşık 2 hafta önceki vizesinde U'ya kadar şık görüp, yok artık dediğim ve sonuç itibariyle 33 soruluk bu sınavda 25 sorunun bir yanlışı götüreceğini düşündüğüm 13 yıllık öğrenim hayatımdaki tek hocadır. *
Uludağ Üniversitesi maliye bölümü başkanıydı. bir ara rektör yardımcılığı da yaptı. şu an ise Hukuk fakültesi dekanı.

Ana bilim dalı Mali Hukuktur. Hukuka Giriş, Vergi Hukuku, Borçlar Hukuku, Türk vergi sistemi, Vergi Ceza Hukuku dersleri verir. ve bu derslere ait ders kitapları da mevcuttur.

Bunlardan da çıkarım yapılacağı üzre üniversite'nin en kaliteli hocalarından biridir.
Derslerini can kulağıyla dinlediğim, derslerde verdiği ilginç örneklerle konuların öğrencilerin aklında kalmasını sağlayan hukuk profesörü, uludağ üniversitesi hukuk fakültesi dekanı.
(bkz: bir adım daha ilerliyoruz)
uludağ üniversitesi hukuk fakültesi dekanıdır.
derslerde örnek verirken, şahıslara b, c, d gibi isimler takar, bu harfleri peltek bir şekilde söylemesinden dolayı ise, tüm sınıfı koparır, espirili bir ders anlatma çabası güder ama yaptığı espirilere kendisi kesinlikle gülmez, derste soru sorduğunuzda, sorunuzun cevabını dersin sonunda vereceğini söyler fakat her seferinde cevap vermeyi unutur. ders dışında ise istediğiniz kadar sohbet edebildiğiniz ya da tartışabildiğiniz, uludağ üniversitesinin yeni rektör yardımcısı. sınavlarında g'ye kadar şık koyar ve en son şıkta hiçbiridir. hiçbiri ise doğrusunu siz bulmalısınız. *
rektor yardımcısı olmuştur. 2008in agustos ayı itibarıyle. bu görevinden sonra hocamıza;
"basarılarınızın devamını diliyoruz, umarız uludağ üniversitesini aydınlık, ilerici yarınlara tasırsınız hocam"
yada;
"allahın dediği olur hocam, hayırlı olsun" mu desek.
vergi hukuku kitabı da kendi gibi sıkıcıdır. bari arada derste verdigin örnekleri serpiştir be adam!
bir çok hukuk dersini almak zorunda bırakıldıgımız, aslında kendince cok güzel ders anlatan, fakat ders esnasında dersle ilgili olsa dahi sorulara cevap vermeyen ve sonra da sonsuza kadar cevap vermeyi unutup, bir sonraki derse iyi aksamalar deyip başlayan, verdiği ornneklere kişilere harf vercekse b-e-a yı kullanan ve benim bunu bursalı olmasına bagladıgım, maliye bölüm başkanı, okulumuzda onemli bir şahsiyet
iyi niyetinden zerre şüphe duymadıgım, fakat dersi oldukça sıkıcı ve monoton anlatan kişi. herhangi bir konuda yardım isteyen ögrencisini geri çevirmez. etkileyicilikten uzaktır. dersinde sınıfın yüzde 70'i uyur. arada bir de güzel örnekler verir.
ilk sınıfta alınan hukuka giriş dersi vizesinde üniversiteye gelmekle hayırlı bi iş mi yaptım sorularını getirir öğrencini aklına.test yöntemini kullanır seçenekler a dan başlar j ye kadar uzar..ya da son seçeneği boş bırakır; eğer bu kadar şıkdan cevaplanacak bi şey bulamadıysan sen yaz demektir..zorlanarak geçilsede okuldaki en iyi hocalardandır..dersleri çok akıcı geçer,kürsüye çıkıp anında anlatmaya başlar.esprileriyle de derslerini dinletir hale getirir.
sınıfın kapısından içeri girer girmez ders anlatmaya başlayan hukuka giriş hocamız. derste espriler patlatır, ama kendisi hiç gülmez. bu, bizi daha da güldürür. dersleri eğlenceli geçer, sınavda zor soracam diye kasmaz, hem de dersi anlayarak geçersiniz.
(bkz: e daha ne olsun)
Sınav teknikleriyle ve tavsiyeleriyle öğretim görevlileri arasında farklı bir aşamaya ulaşmış guruh kişidir.
bugün ki vergi ceza hukuku dersinde uludagsozluk' ten bahseden ve kendisiyle ilgili başlığı * incelediğini açıklayan hoca*. derslerine girmekten aldığımız zevki bir türlü girdiğimiz sınavlardan da alamıyorsakta biz onu çok seviyoruz. * **