bugün

doğan ve şahin isimli ikiz kardeşlerin durumu.
angelina jolie görünümlü umut akyürek gibidir.
bizim lisede dil anlatım hocasının adı "doğan şahin"di. çok ciddiyim. öğrenciler arasında doğan görünümlü şahin diye geçerdi, kel olan müdüre üstü açık ferrari dendiği gibi. hatta bir başka hocaya bu hocadan bahsederken ismini hatırlayamamıştım, sadece dil anlatım hocası olduğunu söylemiştim ve hoca "haa, bizim doğan görünümlü şahin mi?" demişti. * *
fantezileri bitmek tükenmek bilmeyen kişilerin tercihidir.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=NobOIWjxVOs
--spoiler--
üstteki entrylerde yazanlara ek olarak bir şahin'i doğan haline getirmenin yollarından kısaca bahsetmek gerekirse;
eğer bahsi geçen şahin, 93-97 yılları aralarında üretilenlerden ise;
-tamponların alt kısmı gövde rengine boyanır
-ön tampona sis farları eklenir
-arka stoplar çerçeveli olanlarla değiştirilir
-bagaj içi halıyla kaplanır
-kaput içi keçeyle kaplanır
-ön radyatör ızgarası gövde rengi üç çizgi olanla değiştirilir
-aynalar gövde rengine boyanır
-jantlar slx jantlarıyla değiştirilir
-izolasyon güçlendirilir
-torpido kalitesi arttırılır (ki bu mümkün değil tamamen yenisinin alınması lazım)
-kapı döşemeleri ve tutamakları slx ile değiştirilir
-elektrikli cam ve merkezi kilit takılır
-far fıskiyesi takılır
-sinyal ve silecek kolları değiştirilir
-tavan ve taban halısı değiştirilir
-motor 86 HP gücündeki tempra motoru ile değiştirilirse ancak doğan görünümlü şahin olabilir. Görüldüğü gibi pek de kolay olmayan bu işlemler silsilesi görünümün dışında teknik bir takım farklılıklar da gerektiriyor.
yazarların en sevdiği arabalar arasında yer alır.
http://25.media.tumblr.co...l1liRscf1rcpshvo5_500.jpg
pazartesi görünümlü perşembe günü gibidir. sevinirken üzülmeye sebeptir. neysen osun işte diyemez insan. kendini kandırır. bu arada değme gerçek doğanlara da taş çıkartır o da ayrı bir konudur.
internet yasağını onaylayarak,varolan ve umut edilen düşünceyi kıran Çankaya Noteri için kullanılan tabir.
Hepsi bir doğan olabilir ama bir şahin olamaz!
dışarı çıkıldığında en çok görülen arabalar arasındadır. halk arasındaki adı türk malı mercedes'tir.
hollywood filmlerine konu olmuştur.

(bkz: oha)
Efendim alırlar bir doğan arabasını sonra arka camına liselim yazdırıp , cantlara aluminyumuda dayatırlar pardon taktırırlar. Lastikleri bir kaç cm büyük çaplı alırlar. Adeta yanlarından fışkırır. Dikiz aynasına cd vitesede teşbihi taktırıp içine de ölümüne jöleli saçlı 18 19 yaşında cepleri bacaklarında gezen krolar biner ve açarlar ankaranın bağlarını.. içte hikayemiz bundan ibarettir.
Bilen bilir, 70'lerin sonunda doğan neslin Mercedes'e bile değişmediği avantgarde araç.

Bizim komşu kapı önünde de yeşille mavi arası, 5 vites hidrolikli bi şahin slx vardı, bebek gibi arabaydı. Yaklaşık 10-12 sene evvelsi idi geçen bu zamanlar ve kendi kendime 'büyüyünce senin kırmızı olanından alıcam' diye söz vermiştim.

Fakat suyun gidişatı malesef hiç de öyle olmadı. 2014'ün yarısına geldiğimiz şu günlerde gözbebeğim Maserati grancabrio.

(bkz: alacağı yok ama insan bekliyor işte)
eğer marjinal bir tipseniz bu tür arabalardan uzak durmanız gerekebilir. Hemen yanınızda duran böyle bir araba tehlikenin çok yakında burnunuzun dibinde olduğuna delalettir.
(bkz: özgürlükçü liberal görünümlü emperyalizm uşakları)
araba pazarlarında halen iş gören araba modelidir.
zaza dayının iki lincoln koruma jipi arasında kullandığı makam aracıdır. candır.
(bkz: estetikli ünlüler)
Olsa da müzik açıp caddelerde dolaşsak dediğim araç. Içimde kaldı şöyle tesisatı kendinden pahalı bir şahine binip hunharca dolaşmak.
Next leveli icin: nickim.
görsel
Adama bir gülme getiren tanımlama sözü. Evet.