bugün

hemen cümleye yerleştirelim: "ben seni donumda sallarım", senden daha iyiyim, tecrübeliyim, süperim anlamında kullanılan deyimimiz.
genelde erkekleri peşlerinden koşturan, maymun eden ve bilimum taklalar attıran kızların söz konusu erkeklere uyguladıkları yöntem için söylenen bir deyimdir. sallanılan don bari ck ya da victoria's secret olsa içim yanmayacak..
sen benim dişimin kovugunu bile doldurmazsın!!!
(bkz: ne kadar SALLARSAN SALLA DONUNA DÜŞER SON DAMLA)
bi yiğit özgür çiziminde geçen koparan laf.
iki sap luna parkta balerine bakar:
+Abi binelim mi balerine?
-Yok abi o kız seni donunda sallar.
(hatırladığım kadar yazdım ama yiğit özgürün cümleleriyle ve çizimiyle çok daha komikti)
yerini artık tangaya bırakan deyiş.
jack-ass te party boy un yaptigi eylem.
"benim *gotum* cok buyuk, o kadar buyuk ki icine insan yerlesebilen donlara ancak sigiyor" demek isteyen sahis soylemi.
muzonun programı boyunca telefonda kızdığı kişilere "bana baksana sen,donumda sallarım seni" şeklinde kullandığı deyim.
erkeklerin uyanık kızlarla ilgili sarfettiği bir övgü fiili.
birkaç numara büyük gelir anlamına gelmektedir.

(bkz: o karı seni donunda sallar)
sıkletlerimiz farklı, sen tüy sıkletsin anlamına da gelebilir.
battaniye arasına sarınıp sallanmadan uyuyamayan çocuğu, battaniyenin olmadığı bir anda göze ilişen bir donda sallamaktır.
(bkz: çocuğu amcasının donunda sallamak)
bazı gerizekalı kızlarında kullandığı cümle öbeği. halbuki bilmez kendini ne kadar aşşağılık bir duruma getirdiğini.

+ben seni donumda sallarım.
-seni de donunuda yırtar parçalarım fıstık.
+??
(bkz: iç çamaşırında sallamak).
http://img864.imageshack....0c9bab2a53103f471459d.jpg *
sümüğünü atmamak.
ben ilk duyduğumda sene 1976 falandı .
Kim uydurdu bilmiyorum ama cidden çok yaratıcı bir hayal dünyası olduğu kesin. Donda sallanan birşey düşüncesi insanı çok farklı düşüncelere itiyor. Abi ne biçim milletiz ya.