bugün

bağırmaya gerek yoktur inecek var butonuna basılması meseleyi çözebilir.
Nedense kibar olmuşumdur hep ''şurda inebilirmiyim'' -nerde ? -şurda işte a.q ya diye ilginçtir.
(bkz: müsait biyerde ineyim kaptan)
(bkz: sokağın başında bırakırmısın)
(bkz: kaptan kapıyı açarmısın)
-müsait bi yerde alabilirmiyim?
+!!
kaptan müsait yerde inebilirmiyim lafının 712 farklı çeşit söylenişi bir başlık olmuş, millet yazdıkça yazmış, anketler dolmuş taşmış, ben bu entryi girdim diye benim bu entryim silinmiş, silecek olan moderasyon yetkilisi güzel kardeşim gafilce silmeden entryimi oku, oku da anla ne demek istediğimi, anlada bana kin duyma! senden tek istediğim budur. allah bu tarz anket başlıkların belesini virsin ya. tamam şimdi okuduysan silebilirsin güzel kardeşim.
sağda sallıycan mı kaptan.
durakta sarkalım kaptan!
+dolmuştan inmek istiyorum.
müsait bi'yerde inebilir miyim. en klasiklerindendir. fakat ses tonunu, şiddetini, zamanlamayı iyi ayarlamak lazım. bazen sizin söylediğinizi şöför hariç herkes duyar. acaba şöför taşak mı geçiyor benle lan dersiniz. sanki duymazlıktan geliyor sanırsınız. yani bende öyle oluyor. bazen sesiniz çok yuksek çıkar. o zamanda olmaz. yani bence en iyisi duracak düğmesi konulsun.
kaptan,biz ineriz sen yavaşla...
kaptan müsait bir yer.
direkt inilecek yerin söylenmesi de uygudur. kaptan x mahallesi gibi.
"duracak var!" diyenine bile şahit oldum ve inanır mısınız hayattan soğudum. Hele bir de "gapdan arha gapı!" var. Allah kimseye söyletmesin, söyleyeniyle katşılaştırmasın amin.
kaptan munasip bir yerinize inecek var.
yol agzinda.
mübarek bi yerde inecek var.
ben abi müsait bi yerde inebilir miyim? diyorum.
hoopppp de aşağıdasın anında.
-Müsait bi yerde. der hic bir sey belirtmez ama kaptan anlar.
- müsait bi durakta

bunu da duyduk efenim.
dayı küşede bıraksana ya.
Münasip yerde inebilirmiyim.
(iki üç kişi birden bir ağızdan karman çorman)
Ay ay ay dur dur geçtik ay dursanaaaa incek vaaar aaaa.

(bkz: Ailenin kadın eşrafıyla dolmuşa binmek)
Sadece düğmeye bassanız yeterli.
dolmuştan inmek için çırpınan minicik yavrucaklardan kocaman amcalara teyzelere kadar insanların bu durumu nasıl belirttiğini örneklendireceğimiz anket.
" sevgili dolmuşçu bey abiciğim affınıza sığınarak eğer sizede uygunsa mümkün olan en yakın yerde inebilir miyim ?