bugün

dolmuşun arka dörtlü koltuğunun sağdan ilkine oturmuşsunuzdur. soldan ilkindede bir bay oturmaktadır. ortada kalan iki koltuk boştur. ayrıca dolmuşta başka yer yoktur. dolmuşa bir bayan biner ücreti verdikten sonra sizin önünüze dikilip "yana kayabilirmisiniz" der. kaymak yada kaymamak size kalmıştır. son olarak , hani eşitti lan kadın - erkek ? nerede sizin kadınlığınız ey ayşe !
(bkz: otobüste erkeğe tecavüzcü muamelesi yapan dişi)
öncelikle bir yanlış okuma durumu söz konusudur!
"dolmuşta bana kayar mısın diyen bayan."
doğrusu anlaşıldıktan sonra da denilebilir ki; tecrübenin verdiği genelleme duygusudur bazen( bazen, hep değil) çok sayıda öküzle karşılaşmanın verdiği önyargıdır, ya bakar aç aç, ya sıkıştırır iyice, bacağı kadın bacağına deyince mutlu olur, ya da bacaklarını 2 metre ayırarak oturur ki 3. bacağa yer açma durumudur yapılan.

bu oturuş şekli yüzünden cama sıkışıp uyarmak zorunda kalmakta nasip olmuştur. bunu abartıp "ayy irkekk, ben otttumam buraya" haline getirmemek gerekirsede yol arkadaşınızın fantezisi hakkında fikriniz yoktur.
iyi insan ihtimali ekarte edip savunma pozisyonu almak daha hayırlı olabilmektedir. duruma sapık ve bencil olmayan beylerin gülüp geçmesi gerekir, çünkü aksi durumda ki beylerin yaşattıkları kadınları hiç güldürmüyor emin olun.
koca bir popoya sahip olduğundan kenardan geçemeyip sizi kaydıran bayan.
*: yana kayar mısınız?
/: buyrun ben bir durak sonra kalkıyorum. şöyle geçin.
*: ozmaman kalkında geçeyim.
(içsel konuşma): aa afedersiniz poponuzun okadar büyük olduğunu farkedememişim.
ortada haksızlık varsa süper(!) bi espriyi hakeder.

- yana kayar mısın?!
+ takımlarım yok kayamam...
- ne takımı manyak mısın ayol sapık?
+ kayak takımı ahahaha...
- tüüüü rezzill, pis, manyak, köpek, yavşak..tecavüzcü!
otobüste "bana" kayar mısın diyen bayandan daha akıllıdır.
"sana kaysam nihahaho" esprilerine mazur kalan tanıdık bir bayandır o. aksi takdirde cır cır bağırır.
"öne veya arkaya kayar mısın?" diyen bayandan daha iyi bayandır.
bunun karadeniz versiyonu vardır bir de;

" az öte kay"

diyerek.
vaktiyle daha sıkı çalışsaydı ören bayan olabilirdi. tarihi fırsatı kaçırdı, diyen bayan oldu.
- dolmuşta yana kayar mısın?
+ ben değil de bir arkadaş.
uludağa, kaymaya giden ski meraklısı, dolmuş ta kaymanın ne anlma geldiğini düşünüür düşünüür.*
(bkz: Ben sana kaymadan sen yana kay)
(bkz: yanal seks)
kayıyorum öyleyse varım
sıkıştırılmış bayandır. (bkz: az öte git lann) kibarca uyarmış olabilir.