bugün

Doktor yazısınıda geçen bir doktorun yazdığı yazıdır.

Çünkü sol elle yazıyordu ve elini yukarıdan dolaştırıp yazıyordu ve o öyle nasıl yazıyordu ben hala çözemedim.
Kendi yazdığınız yazıyı, eczanede ben ne yazmışım şuraya diye okutma sebebidir.
Çok fazla doktorla haşır neşir olduğumuzdan ve algıda seçicilik esasına göre yazısı kötü olanlara daha dikkat ettiğimizden doktorların yazısı kötüdür ön yargısı günümüze kadar gelmiştir bana göre. Gerçekten bazen doktor arkadaşların öyle yazısı var ki kendi yazdıklarını 2. kez bakmalarında kendileri bile okuyamıyorlar. Ben de bazen bu duruma düşüyorum ne yazıkki.
E reçete var kaç yıldır zaten mk yazacak yer mi kaldı.
artık bilgisayar çıktısı ile reçete olduğu için çokta bizi ırgalamayan bir garip yazı türüdür.

aslında microsoft office'nin her programına eklemesi gereken font'tur. doctor sans gibi.
Benim ve hastaların Asla okuyamadığı yazı.
görsel
Hastalar anlayıp kafasına göre ilaçları alıp kullanamasın diye özellikle karışık yazılır.

Hadi şimdi dağılın.
adı çıkmış 9'a inmez 8'e misali, onların da öyle yazmak zorunda hissettikleri yazı. ama güzel yazan doktorlar da var.
Her doktor beceremez dostum. Özel bi ders falan veriyorlar bence onlara böyle yazın ki sadece bilenler anlayabilsin gibisinden*.

Tanımsız olmaz : bir yazı hem de en şekilsizinden.
bir başka doktorun dahi okuyamadigi yazidir.

öyle ki ; bu nasil yazi ya demiştir doktor hanim meslektaşinin yazisi için.
Tıp okurken o yazının ayrı bir dersi falan oluyor muydu?
Bazen Eczacıların bile okuyamadığıdır. Bir gün eczaneye gittim ilaç almak için elime antibiyotik tutuşturdu. E doktor bana bitkisel içerikli bir şeyler yazacağını söylemişti dedim hayır burda antibiyotik yazıyor dedi. Sonra doktoru arayıp reçete Numarası aldık da sistemden çıktı allahtan. Aldığınız ilaçları muhakkak kontrol edin derim. Gerçi artık doktor yazısının okunmadığını anlayıp numara sistemine geçmişler çok da iyi yapmışlar.
türkiye'de galiba öyle yazmayanı mezun etmiyorlar tıptan. bir tane istisna da çıkmaz mı lan tamamı bu şekilde yazıyor.
bazen elle bir cümle yazarken afallıyorum, ilaç yazmaktan türkçe yazı yazmayı unutmuşum. neyse ki okunaklı yazarım yine de.
Eskidendi onlar, şimdi o kıytırık yazıyı yazmaya bile tenezzül etmiyorlar, acilde ruhani lider edasıyla oturup müritleri olan hemşirelere bir iki kaş göz işareti yapıp ilaç yazdıranı bile gördüm tıp çok ilerledi.
görsel
Seri ve hızlı yazıdır. Ancak doktor ve eczacılar anlar.
Tanıdığım ne kadar doktor varsa aynı sikik argümanla savunduğu yazı.

Neymiş fakültede sürekli hızlı not almak zorundaymiş.

Ulan sen fakülte okuyorsunda mimar mühendis vs ilkokul çıkışlı mı?
Acaba bu yazıda ne yazdığını okuyabilecek var mı? Benim için çok önemli, teşekkürler.
görsel
Kafa tomografi istemi yapmış.
okuduktan sonra amin diyesim geliyor.
Tıp fakültelerinde kredisi en yüksek zorunlu ders. *
Artık pek yazmıyorlar. E reçete var. Pek yazmıyorlar.
okuyamadığım yazıdır reçetedir.eczacılae nasıl bir bakışta okuyor anlayamıyorum bunların arasında özel bir dil yazışma şeklimi vardır nedir.
güncel Önemli Başlıklar