bugün

kan çıkar orada, bizim insan kaldıramaz anarşist doktoru.

türk insanı (tk)

tk:benim belimde bir ağrı var ki sormayın hekim bey, bacağımda çekiyor.

house:karın seni aldatıyor.

tk: ne diyon la sen

house:yürürken sekmiyorsun dolayısıyla darbe yok e bel fıtığında yok demekki yeterince sevişmiyorsun daha doğrusu karın seninle sevişmek istemiyor bunun sonucunda senin haraketsizlikten belin ağrıyor o ise sex ihtiyacını başka birinden karşılıyor.

tk:fururum la onu, sen ne diyon lan or*p* çocuğu benim hanım yalan söylemez bana.

house:everybody lies

tk:lan senin gelmişini geçmişini si*********
65 yaşındaki vatandaş:v
house:h

v: yanlarım ağriyeee
h: ..?
v: böle geceleri uyanıyem yanlarım sızliyeee
h: ...?
v: bi de dohtor bey sırtıma kar yağiyee geceleri uyuyamıyom sabah namazına kadar dönüp duruyom
h: wtf ?
v: sen evli misin dohtor bey?
h: ...?
v: bak bizim komşunun kızı var bekar çok güzel aklında olsun
hastalarla o denli ters konuşan bir adamı fazla yaşatmazlar bu ülkede, ayrıca ibrahim tatlıses'in ameliyatına kesin house girerdi.
her gün ama her gün hasta olmak için elimden geleni yapacağım anlamına gelen durum.

(bkz: dr house um)
(bkz: bir dilin yazıldığı gibi okunacağına inanmak)
ekibini de yanında getirecekse türk tıbbında devrim yaşanacağının işareti olan olay. cameron olsun, thirteen olsun, hatta cuddy olsun... hastanelerimizde böyle doktorları görmek isteriz şahsen. hanımlar wilsonla falan ilgilenebilir.
hastanın içinde makas unutmaya başlar tez zamanda.
(bkz: adaptasyon)
hasta: doktor bey ağrılarım sürekli yer değiştiryor sanki.
d.house:Bu hayatın en büyük trajedilerinden biri; birşeyler hep değişir.
hasta: annamadım?
d.house:Hatalar sebep oldukları sonuçlar kadar mühimdir.
hasta: iki gibi çıkar mı röntgen sonuçlarım?!
d.house:Eğer iyileşirsen ben haklıyım,ölürsen sen haklısın
hasta: ağzınızdan yel alsın doktor bey!
muhtemelen diğer doktorlar da ondan özenip önlük giymeyi bırakıp coolluk yarışına girerler.
döner sermaye alamaz bi kere.. günde bi hastayla nereye amcam ?!

sonunda plazma tv taksidini ödemek için bol bol hasta bakan tatlı tonton bi doktor olup çıkar..

-havs naber abi ? var mı bi değişik sıradışı vaka ?

+ yok abisi be.. gastroskopinin puanı yüksekmiş bol bol gastro yapıyorum işte..
conolarla karşılaşması muhtemeldir.
(bkz: house nin)
ssk'da çalıştırılırsa bütün havasının alınacağı kanaatindeyim.
- Doktor bey hani babamın bir şeyi yoktu sapasağlam dediniz, eve gidince öldü.
+ everybody lies
- senin ana....
söz konusu zatın normalde kurtarabileceği pek çok vakanın bürokrasi nedeniyle olan gecikmeler yüzünden ölümle sonuçlanmasına yol açabilecek tayin hali.
sürekli yanlış teşhis koyarak hastaların tedavisine başladığını hesaplarsak hakkında en çok dava açılan, dayak yiyen adana devlet hastanesinde linç girişimine uğrayan baş doktor olurdu...
Dr house' un katil olmasıyla başlayacak ve büyük ihtimalle akıl hastanesinde sonlanacak bir macera olurdu.
3 gun icinde bicaklarlar .
büyük dayak yer.3 güne normal türk doktor profiline döner.
işi ters açıdan düşünürsek, kıdemli doktor olduğundan, angarya işlerini yıkacak çok sayıda gariban da bulabilir.
yaşlı teyze: ultrasyon sonucum nasıl hocam?
house: gerçek şu ki karaciğerinde asiler isyan çıkarmış. kendi başlarına hareket ettikleri için vücudunun verdiği komutları dinlemiyorlar.
yaşlı teyze: hocam beni korkutma. tümer mi var diyon ciğerimde.
house: şimdi bu asiler ne kadar asi. iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu onu araştıracağız.
yaşlı teyze: bu hepi içsem faydası olur mu hocam. bende süpertansiyon var doktur verdiydi.
house:antihipertansif ilaçların tümör tedavisinde işe yaradığını sanmıyorum ama sen yine de içmeye devam et.
yaşlı teyze: allah'ından bulsun o geberesice tümerler.
house: şunun farkında olmanı isterdim. tümörün karakterini çözecek olan ve ardından onu tedavi edecek benim, tanrı değil.
yaşlı teyze: hocam töbe de çarpılacan.

house numunede poliklinik yaptığında muhtemelen olacak diyaloglardan biridir.