bugün

dün gece ulusal kanalda canlı yayınlanan programda resülullahın karikatürünü çizmek meselesini müslüman kesimin tamamından daha iyi değerlendirmeyi başarmış siyasetçi.

şu cümleleri kendine hayran bırakmıştır.
"hz. muhammed bir ulus devrimcisidir. devrim elde silahla yapılır atatürk de devrimini elde silahla yapmıştır."
abd ye, amerika birleşik cumhuriyeti diyen siyasetçi.
(bkz: barajı aştık geliyoruz)
müzeye kaldırılması gereken adam...

ayrıca (bkz: kenan doğulu)
kendini birkaç cümleyle ifade etmiş işçi partisi lideridir.

* "Fedâkarlık, irade, akıl ve cesaret beni ağlatır" diyor.
* Albayrak gazetesinde çıkan 1920'li yıllara ait yazıların toplandığı bir kitabı okuyor.
* Aşık Veysel, Ali Ekber Çiçek, Mozart, Bethooven dinliyor.
* Devrimci olmaktan gurur duyuyor.
* 35 kitabı var. Hukukçu. "Benim bütün mutluluk kaynağım araştırma yapmak, merak etmek, kitap yazmak, muammaları çözmek" diyor.
* Alışverişi eşi Şule Perinçek yapıyor.
* Galatasaray'ı tutuyor. Maçlara çok gittiğini söylüyor. Futbolu yüzlerce, binlerce çözümü olan muazzam kolektif bir plan olarak görüyor.
* Ayağı sakat ama bu zaafına teslim olmayı kabul etmiyor.
* Devrimi simgelediği için kırmızı rengi seviyor.
* Sigara kullanmıyor, yeşil çay içiyor.
* Makam arabası olarak Özal ve Evren'in iki Chevrolet'sini kullanıyor
liberalizm ve emperyalizm karşıtı duruşuyla tanınır fakat kimse karısının coca-colanın türkiye sorumlusunun kızı olduğunu bilmez. baştan sona yalan birisidir. sloganları ve söylevleri de artık eskimiştir. ne onun aradığı gibi bir sol kalmıştır ne de solun onun kullandığı söylevlere ihtiyacı.

(bkz: barajı aştık geliyoruz)
konuşma tarzıyla güldürebilen yegane insanlardan biri.allah tarafindan kimseye bahsedilmeyen gözlere sahip.mutlu oldugunda gözleri sulanan,sinirlendiginde göz altlari kizaran,sinirlenmeden hemen önce gözleri ve göz altlari iyice kararan kisilik.
aydınlık dergisinde yazdığı yazılarla büyük ilgimi çeken ve fikirlerine katıldığım bir mücadele adamıdır.
adini her duydugumda aklima nedense bati seria geliyo.hayir olsun..
kendisini savunanlara

o ne kadar kemalistse apo da o kadar kemalistdir.

o ne kadar değiştiyse rte de o kadar değişmiştir

demek istediğim kişidir

buyrun:

"Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti... Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..."

kaynak: 2000'e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991
kendini namaza baglayan dini butun adam.
(bkz: dogu perincek in dogru yolu islamda bulmasi)*
bu yaşa geldikten sonra her zaman dil uzattıgı dincilerinde sanki oyuna göz diken ve bunu basına pozlar vererek de kanıtlayan şahıs
son zamanlarda ki tutumu ve davranışları ile seçim yatırımımı yaptığı yoksa imana mı geldiği belli olmayan siyasetçi..
dinini az bilen insanları kendi tarafına çekmek için akıllıca bir taktik kullanan insandır.
yanardöner kelimesinin tam karşılığıdır.
(bkz: kızıl elma)
doğu perinçsiz diyenler de mevcut.

(bkz: kemal kerinçsiz)
ülkemiz toprakları üzerinde yetişen siyasi maymunlarımızdan..
3 kasım seçimleri öncesinde kanal 7'de iskele sancak adlı programında mehmet barlas ile arasında söyle bir diyalog geçen adam.

mb:doğu bey başınız sağolsun.*
dp:teşekkür ederim sağolun.
kısa bir gündem değerlendirmesinin ardından tartışma alevlenir.

dp:sen mesut yılmaz'sın!
mb:sensin mesut yılmaz!
dp:yıkılıcaksınız!yıkıcaaaz!.
http://www.haberler.com/haber_482451.asp

(bkz: dumura uğramak)
kesinlikle derin bir şahsiyettir.devlet sırrı denebilecek bir çok bilgiyi basına sızdırır,pkk kampına gider öcalanla görüşür,80 öncesi komunistim der 80 sonrası uluscuyum diye ortaya çıkar,devlet sırrı denebilecek istihbaratı bilgileri gazete ve tv den servis etmesine rağmen bugüne kadar bir gün bile içerde yatmamıştır.derin devletle bağlantısı olması muhtemeldir.
(bkz: bukalemun)
Doğu Perinçek 17 Haziran 1942'de Gaziantep'te doğdu. Sadık ve Lebibe Perinçek'in oğludur. ilk çocukluk yıllarını babasının yedek subaylık ve yargıçlık görevleri nedeniyle Gaziantep, Antakya ve Diyarbakır'da geçirdi. Beş yaşından sonra Ankara'da büyüdü. Ankara Sarar ilkokulu, Atatürk Lisesi ve Bahçelievler Deneme Lisesi'nde ilk ve orta öğrenim gördü.

Üniversite yıllarında, 1962 ve 1963'te toplam 10 ay Almanya'da işçilik yaptı ve Almanca öğrendi. Haziran 1964'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi ve Kamu Hukuku (Devlet Teorisi ve Kamu Hürriyetleri) kürsüsüne asistan olarak girdi. 1968'de Hukuk doktoru olmuştur. Doktora tezinin konusu ve ilk kitabı, Türkiye'de Siyasi Partilerin iç Düzeni ve Yasaklanması Rejimi' dir. 1964 yılında dünya görüşü olarak Bilimsel Sosyalizmi benimsedi. 1967 yılında Dönüşüm dergisi Yazı Kurulu Üyesi ve Başyazarı idi. Almanya'da Türk Toplumcular Ocağı kurucusu ve ilk Genel Başkanı olmuştur. Türkiye işçi Partisi (TiP) üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi, Güvenlik Komitesi Başkanı, TiP içindeki Devrimci Muhalefet hareketinin önderlerindendir.

Mart 1968'de Fikir Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı olmuştur. Kasım 1968' de arkadaşlarıyla birlikte Aydınlık dergisini kurdu ve yayınlamaya başladı. Temmuz 1969'da işçi-Köylü gazetesinin kurucusu ve başyazarı oldu. 12 Mart 1971 askerî darbesinden sonra yargılandı. 20 yıl hapis cezasına hükmedildi. Temmuz 1974'te genel afla serbest bırakıldı. 28 Ocak 1978'de Aydınlık davasının aklanmasıyla sonuçlanması üzerine Türkiye işçi Köylü Partisi'nin kuruluşuna önderlik etti ve ilk Genel Başkan oldu.

20 Mart 1978'de Günlük Aydınlık gazetesinin kuruluşuna ve yayınına önderlik etti ve başyazarlık yaptı. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra tutuklandı ve 1985 Martında serbest bırakıldı. Ocak 1987'de Haftalık 2000'e Doğru dergisinin yayınlanmasına önderlik etti. Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarlık görevlerinde bulundu. 10 Nisan 1990'da "Sansür Sürgün Kararnamesi"nin çıkarılmasıyla hakkında tutuklama kararı verildi. Diyarbakır Cezaevi'nde üç ay tutuklu kaldı. 1991 yılında TCK 141. maddesinin kaldırılmasıyla siyasal haklarına kavuştu ve Temmuz ayında Sosyalist Parti 2. Büyük Kongresi'nde Genel Başkanlığa seçildi.Temmuz 1992'de Sosyalist Parti'nin Anayasa Mahkemesi'nce kapatılması üzerine kurulan işçi Partisi Genel Başkanı oldu. Ancak Perinçek hakkında 1991 seçimlerinde TRT'de yapılan Liderler Açık Oturumu'nda yaptığı konuşma nedeniyle Terörle Mücadele Yasası 8. maddeye dayanılarak verilen 14 ay hapis cezası uygulandı. Perinçek, 8 Ağustos 1999'a kadar 10 ay 10 gün Haymana Cezaevi'nde kaldı.

Daha sonra çıkan basın suçlarını erteleyen yasayla yeniden siyasal haklarına kavuştu ve 19 Ekim 1999 günü toplanan işçi Partisi Olağanüstü Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi. Doğu Perinçek, çok iyi Almanca ve orta derecede ingilizce biliyor. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu, gazeteci Şule Perinçek ile evli. Dört çocuğu vardır.

Kaynak : kimkimdir
sırp kasapı miloseviçi dava yoldaşı ilan etmiş anarşik kimse.
pkk bayrağının altında poz vermiş vatan hainidir.