bugün

hala milattan önceki kazıklaşmış diş fırçasını kullanmakta olan kişinin diş fırçalama ayini sırasında kurban olarak kendi kanını akıtmasıdır..
bazı hastalıkların belirtilerindendir,kontrol altında tutmak da fayda vardır..
dişeti hastalıklarının en önemli belirtisidir. Önlem alınmaz ise ciddi sonuçlara varabilir.

http://www.hekimim.com/me...leriniz/diseti/diseti.htm
C vitamini eksikliğinden kaynaklanan vampirimsi hastalık.
diş fırçasının kılları az biraz sertse diş etleriniz yontulur ve kanar. kan kırmızıdır, kırmızı güzeldir. dolayısıyla diş eti kanamasının da güzel olduğunu söyleyebilir miyiz?
diş eti kanaması oldukça ciddi bir diş problemidir. diş eti kanaması başladığı zaman, diş fırçalamayı bırakan insanlar var, bunun aksine diş fırçalamaya devam edilmelidir. bol miktarda c vitamini alınmalıdır. tuzlu suyla yapacağınız gargara ve ağız çalkalama kanamayı yavaşlatır. bunlar bireysel kontrolde yapabileceğiniz işlemler, çünkü mutlaka bu durumda bir diş hekiminize görünmez gerekir. diş eti kanamasına neden olan diş taşı ve bazı genetik sorunlar sadece hekim kontrolünde tedaviye ulaşabilir.
hiv pozitif biriyle öpüşme hasıl olursa hayatınızın kalan kısmını incir reçeli severek geçirmenize neden olabilecek hede.
mideni bulunduran durumdur.
Kesinlikle ciddiye alinmasi gereken bir durumdur. Sıklikla bu sorunla karsilasiyorsaniz testlerinizi hicbir sekilde yaptirmamazlik etmeyin. Hafife almayin durumu. Ne kadar tetkik arastirma varsa yaptirin, doktorunuzu dinleyin. altinda yatan baska sorunlar olabiliyor. hatta sonu kan kanserine kadar gidebiliyor.
bilimsel olarak skorpid olarak adlandirilir.
diştaşından dolayı değilse vitamin eksikliğindendir. özellikle sigara içenlerin e vitamini almaları gerekir.
(bkz: iskorbüt)
sert diş fırçası kullandığımda yaşadığım sinir bozucu durumdur.
ilaçsız tedavisiz kesin çözümü olan.
bakteri olması olası diştir.
antibiyotik ve düzenli fırçalamayla halledilebilir.

ulan ayda 1 kere fırçalayan adamlar var valla midem kalkıyo nasıl adamlarsınız lan.
bir öğün fırçalamamaya kalksam bakteriler dişimi yiyormuş gibi hissediyorum.
diş eti hastalığına işaret eder.
Her dış fircalamamda basima gelen durum. Macun kendinden geçiyor resmen kıpkırmızı oluyor. Dis etlerimde minnos bedenim gibi hassas. Minnos olmak çok zor.
Ağzı kötü bakımlı olan kişilerde olur. Evet.
Bu aralar son 2 haftadır ciddi şekilde yaşıyorum. Gece yumuşak fırçalamama rağmen 6 yerden diş etim kanamaya başladı 2 kez kan tükürdüm. Sabah yine kanadı fırçalarken ve sol köpek dişimin etinin çekildiğini ve tüm gün acıyan yaraya dönüştüğünü gördüm. Yemek yerken ekmeği ısırdığımda ekmek pembe oldu. C vitamini aldığımı düşünüyorum portakal nar suyu salata limon portakal yiyorum çoğu zaman. Mutsuzum bu durumdan geçer inşallah.
Bugün elma yerken başıma gelen olay.
Elektrikli diş fırçamın baş kısmını değiştirmem gerekirken Milattan kalma olması nedeniyle olabilir.
Günlük yeterli C vitamini alamamaktan da olur.