bugün

keskin bir harf olan "t" ile biten isimlerden oluşan bir diziler serisi aldı başını gidiyor. bu akşam 5-10 dakika maruz kaldığım "sessiz fırtına" dizisinde dikkatimi çekti bu. örneklendirelim hemen ;

sessiz fırtına - yiğit ve bir de barut ! yiğit ana karakter ama, bu barut nedir abi ? hangi baba oğluna barut ismini verir ? cevap mafya babası diyeceğim, iğrenç olacak..

kurtlar vadisi - polat. bir de memati var. onda da t var içten içe.

acı hayat - mehmet. gerçi oradaki ağlak kızcağız sürekli memet memet derdi ama olsun. bunda da t var.

arka sokaklar - mesut. burada da şevket çoruh abimiz t harfi ile biten bir başka kahramanı canlandırmakta.

emret komutanım - levent üsteğmen. hem isimde, hem de rütbede t var. rütbe derken bile t var. vay anasını...

doktorlar - dr. levent. burada da kutsi adındaki t ile yetinmeyerek t harfi içeren bir isin seçmiş. bu da levent.

aslında arasam daha çok bulurum sanırım. ama aklıma gelen dizilerdeki isimler, nedense hep t harfi ile bitiyor. ne acaip bir ayrıntı, ama bir keramet var demek ki bu t harfi ile biten isimlerde.

mesela eski türk filmlerinde de ana karakterler hep t harfi ile bitiyordu hatırladığım kadarı ile. ferit, murat vs.

ben yine de barut ismine takıldım kaldım. kızın adı ateş olsa mesela, süper olur lan ! ateş'le barut'un düğün törenlerinde sizleri de aramızda görmekten gurur duyarız ! buyrun ironi !

neyse.. bir başka gereksiz ayrıntılar programında görüşmek üzere..