bugün

bence olayın yol yabdılarla pek alası yok. bence olayın kazılan tünellerle alakası var.

ayrıca o saatte o hemşirelerin orada ne işi varmış?
hasan ali ile alakalı olmayan kaldırımdır.
Doktora kaldırım bile şiddet uyguluyor ülkede mk.
Bence de “yol yabdı”cılar ile alakası yoktur. Konyadaki obrukların benzeri bir durum söz konusu olabilir.

Edit : kaldırımdan ziyade sıva çekilmiş gibi duruyor. Anladığım kadarıyla yandaki dükkanın zemin katından kaynaklı. Alt tabakada sorun olduğu bariz ortada. istersen üzerine en iyi kaldırımı yap yine de bir boka yaramaz.

Yaralılara acil şifalar diliyorum. Gerekli önlemler ve incelemelerin yapılacağını düşünüyorum.

Edit 2 : en iyi yolu da yapsalar 1 ay sonra doğalgaz çalışması, su çalışması, fiber döşemesi diye geri açıyorlar. Yollara bakarsanız hep yamalı. Bunların da etkisi büyük.
kaldırımın altından mayın çıkmaması şaşırtmıştır.
muhtemelen gelecekteki bir bombalı tuzak için altı boşaltılmıştır.başka türlü böyle saçmalığı açıklayamadım.iki sağlıkcı hanımefendiye geçmiş olsun.
adamlar dükkanı resmen kaldırımın altına katmışlar. Taşıyıcı kolon yok bir şey yok dayanamamış çökmüş. içeriden adam fırlıyor kurtarmaya tam komedi.

bunu yapanlara idari ceza uygulamaları gerekir. 2 insanın canına kast etmişler resmen.. çoluk çocuk da düşebilir altında kalabilirdi..

umarım gereken yapılır bu insanlara..
muhtemelen çok ağır dedikodu dönüyordu, dikkat edilirse mevzununun öneminden bir ara duruyolar ve muhtemelen en can alıcı dedikodu o anda konuşuluyor tam o sırada çöküyor yer.
Mühendislerden dolayıdır.