bugün

şehrin en tehlikeli muhitlerinden birisine konuşlandırılmıştır. zaten eğer kendi arabanız yoksa ve ticari bir araç ile geldi iseniz ve bir de sizi havalanı girişinde indirirse ve de hava karanlık ise tedirgin olmamanız mümkün değildir. içerisi ise dışarıdan farklı olarak gayet modern bir görünümdedir. fakat içinde yer alan cafe ya da benzeri yerler fahiş fiyatları ile sizi beklemektedir. güvenlik konusu ise biraz sıkıntılı bir durum gibi gözükmektedir.
diyarbakırı görmedim ama sivasınkine sivas hava meydanı diyerek sorunu çözmüşlerdi * *
diyarbakır meskezden yürüyerek gideblirsiniz, küçük bi ilçe otogarına benziyor 50 kişilik oturma salonu 20 araçlık otoparkıyla 5 dakkada işlemlerinizi yaptıracağınız havaalanı havaş çalışmaz dışarda taksiler vardır havalanından ilçe otogarına 15 liraya giderler.
havalanı havaalanıdır, sonuçta kapasitesi kadar yolcu taşıyor mu taşıyor. büyük olsa top mu oynayacaksın pezevenk!!!
bir gece konaklamak zorunda kaldığım türk askeri olarak dışarıda kaldırımında yattığım ülkemin havaalını.

Diyarbakır Askeri hastanesinde yaklaşık 45 gün yattıktan sonra taburcu oldum. Hemen istanbul'a gitmek için uçak bileti alabileceğim bir yer aradım buldum ofis denilen yerde. Neyse ben hastaneye acil sevk olarak gönderildiğim için üstümde ne askeri ne sivil kimliğim yoktu. Sadece askeri hastanenin vermiş olduğu evraklar vardı. Normalde askeri hastaneden elinizi kolunuzu sallayarak çıkamazsınız önce 7.kolordu ya teslim edilirsiniz oradan salarlar sizi. ancak ben ktm de kalmak istemediğim için bir şekilde tanıdık vasıtasıyla çıktım hastaneden. Yanımda kimliğim olmadığı için bilet satan kişi bana bilet vermek istemedi veririm ama parana yazık olur uçağa binemezsin dedi. Neyse hemen Batman'daki birliğimi aradım komutanımla görüştüm bana yarın sabah 6 da batmandan bir konvoy çıkacağını kimliğimi o konvoyla yollayabileceğini söyledi. Bana da güvenli bir otel bulup kalmamı söyledi. Şehrin merkezindeydim zaten çıktım dışarı otellere uğradım tek tek ancak her otel anlaşmış gibi 100 euro, 150 euro gibi fiyatlar çekiyordu bana sene 2007 siz hesaplayın istedikleri parayı. tipimden asker olduğum, konuşmamdan ve şivemden oralı olmadığım açıkça belliydi tabi...

akşam saat 8 oldu hava karardı karnımı doyurdum bir yerde sonra havalimanı otobüslerine binerek geceyi geçireceğim diyarbakır havalimanına gittim. içerisi kapalıydı uçuş olmadığı için yol üstündeki banklarda yattım sabaha kadar. 9 da kimliğim geldi. akşam 7 de uçağa bindim.

böyle bir anısı vardır bende bu havaalanının!

bir misafirperverliği vardı bu doğunun ne oldu ona?