bugün

Ayrıca "hokkomuzu istyrk biz heval" diye mağdur edebiyatı yapması kuvvetle muhtemel olan kişidir.
Abim ölse de yengem bana kalsa diye iç geçiriyordur aynı zamanda.
orospuçocuğistana da kürdistan diyen tiptir.
Benzerinden sayısız miktarda olandır, zehirli gazla imha edilmesi gerekendir.
Lan yarraam desen çaylak edecekler önünün ; sen bunu yazarken oturduğun şehri yeminle çok merak ettim.
Tanım: 1 adet kürttür.
doğuyada kürdistan demeye başlamış ise kemikleri kırılması gereken kürttür.
Kürtçe konuşuyordur. Doğaldır.
Görüldüğü yerde vurulması gereken kürttür. Çünkü gücü ele geçirdiklerinde vurmaya başlayacaklar.
muhtemelen etnik milliyetçilikle kafasını bozmuş kürttür. lakim amedin kürtçe değil, eski roma'dan beri kullanılan latince bir sözcük olduğunun farkında değildir.

edit: dersimi söylemeyi unutmuşum yeni fark ettim. dersim de farsça bir sözcüktür. gümüş kapı anlamına gelir.
Tunceliye dersim demek tarihten gelen bir seydir. Bu ismi oranin yoresel ezgilerinde sikca duyarsiniz bence guzel bir isimdir de bahsi gecen turkuler de kulaga hoş gelir. son donemki kürt hareketi ile aslinda alakasi yoktur ama pkk nin bölgeyi kürtlestirme politikasi cercevesinde ise yaramaktadir.

Diyarbakira amed demek pkknin oyunudur sirf anarsistlik yapmak icin son donemlerde kullandirilmaya baslanmistir. ilkay akkayanin amed benim sehrim turkusu disinda amed gecen turku sarki yoktur o turkuyu de ilkay akkaya yazmistir bolge halkinin bu ismi kullanisiyla iliskili degildir. Bolgedeki turkulerde diyarbakir ismini sik duyariz her ne kadar amed ismi daha eskiye dayansa da bolge halki cok uzun zamandan beridir diyarbakir ismini kullanmistir. Oraya amed demek pkknin siyasi bir jargonudur.

Demem o ki dersimliler burasi dersim demelerinde harbiden haklidirlar fakat diyarbakirlilar degil de pkk destekcisi diyarbakirlilar diyeyim her ne kadar burasi amedtir diye yirtinsa da degildir malesef.
Bolgenin turkulerine bakarak o halklar hakkinda bilgi edinebilirsiniz ve bos beles kürt milliyetcilerini susturabilirsiniz.