bugün

egzamanın bir çeşidi. alerjik bir tepki gibin bir şey. çoğunlukla yaz dönemlerinde kendini gösterir ve iyileşmesi uzun sürer. yıllardır hastası olmakla birlikte çözümünü de kendi uğraşlarım sayesinde buldum. sadece 4 madde:

1-) travazol krem. sabah akşam uygulayın. özünde mantar ilacı olsa da alerjik dermatitler için sikindirik kortizonlardan çok daha etkili.

2-) dove shea butter sabunu. elinizi az yıkayın, yıkarsanız da bununla yıkayın. banyoda da bunu kullanın. şampuan kullanılabilir saç için. sorun yok.

3-) elinizi yıkadıktan sonra ya da elinizin kuru kaldığını hissettiğiniz anlarda sarı coresatin i elinize sürün. oluşturduğu tabaka egzamayı engelliyor.

4-) eliniz terlediğinde soğuk su ile yıkayın. sonra yine bu sarı coresatin i sürün.

işte ben tam olarak bunları yaptım. normalde her yıl bu dönemde deli gibi elimde yayılacak olan bu alerjik egzamadan bir tane bile çıkmadı aylardır. bunları siz de uyguladıktan sonra lütfen "daşşaanı yerim daşşaanı" veya "ziginin gılına kurban" vs. şeklinde mesajlar atmayınız. alacağınız sonuç, sizi o kadar sevindirecek.