bugün

--spoiler--
mahkemeye girerken yakalanan adam vurulmazsa 2 hafta yazarsam beni düzsünler.
--spoiler--

edit: lan daha yeni yolladık entryi hemen çatıya adam, biraz zevk alaydım aq

ulan * behzat ç için girmeye kalktığım entry sayfanın kendini yenilemesiyle yukarı çıkan dirk nowitzki başlığına girmişim. allah belamı verdi sanırsam *

bari tanım gireyim:)
alman basketbol ekolünün en dehşet verici forveti, ama bir behzat ç değil *
nowitzki çok alçakgönüllü bir adamdır. bi keresinde bu adama gittiği restaurantta şaka yapıyolar, adam gıkını çıkarmamıştı lan. benim yemeğim hiç edilse deli olurdum herhalde. neredeyse tek başına şampiyonluk ve finaller görmüş adamdır. çok severiz kendisini.
görsel
ilginçtir ama, nba kariyerindeki ilk triple-double'ını bu sabaha karşı milwaukee bucks maçında yapmış oyuncu.
erik spoelstra gelsin bizim mahalle takımımızı yönetsin dedirten adam. nasıl dedirtti peki bunu? resmen ağzına sıçtığı miami savunma şablonunun. biz de spoelstra için bunu dedik. evet biz dedik. peki biz kimiz? basketbolseverler. ama biz basketbol seviyoruz. takım ruhunu, takım oyununu seviyoruz. superstarların üzerinden, bireysel yeteneklerin üzerinden oynanan smaç yarışmalarını değil. bugün nowitzki'nin yaptığı bireysel yetenek değil mi diyeceksin. oyunun son bölümünde takımının lideri olduğu için sırtladı sadece. misal o 3lüğünde ondan daha müsait bi arkadaşı olsaydı ekstra pası yapacağından adım gibi eminim.

gel gelelim o wade den de lebron dan da daha büyük. bunu bu maçtan dolayı söylemiyorum. şova kaçmaz. çünkü bilir ki ne kadar artizce bir smaç vurursa vursun, bu smaç herhangi bir boş turnike ile aynı sayı değerini taşıyor. küstahlığı yoktur. sert faul yapmaz. rakibine son derece saygılıdır. gelelim oyununa. süpermanyak orta mesafesi var dememe gerek yok. işin garibi bu adam marion ları, chandler ları bu kadar büyük oyuncu yaptı. nba finalde maçın belli bölümlerinde takımlarını sırtlar hale geldi shawn marion, tyson chandler gibi oyuncular. dirk'ün belki bir şampiyonluk yüzüğü yok ama bu onun şampiyon olmadığı anlamına gelmez.

yüksek fundamental sahibi alman yıldızın en önemli özelliğinden birisi de alman disiplininden dolayı pes etmemektir. dallasın yıllardır en önemli parçası olduğundan artık takıma da aşıladı bu özelliğini. karşımızda oyunun son bölümlerinde inanılmaz seriler yapan bir mavs var. oklahoma serisinde gördüğümüz bu olayı bizlere dün gece de izlettiler.

son olarak nowitzki gibi, kidd gibi, marion gibi, peja gibi yıllarını nba e vermiş, çok önemli maçlar oynamış, önemli yerlere gelmiş ama kaderin cilvesi midir bilinmez makus talihini bir kez olsun yenememiş, şampiyonluk yaşamamış elit oyuncu topluluğunu can-ı gönülden destekliyorum. sadece modern basketbolun gereklerini yerine getirdiklerinden dolayı değil, biraz da duygusal yönünden dolayı dallas'ın şampiyon olmasını istiyorum. *
tim duncan ve malone'den iyidir.
başlatmayın klişenize, hiç boşuna gelip linç etmeye kalkmayın...

duncan'da malone'da kendi başına bir takımı şampiyon yapmış adamlar değil.
yanlarında hep kendileri kadar iyi oyuncular vardı...ginobili, parker gibi..

nowitzki'nin dallas ile 2 finali bir şampiyonluğu var ve tek başına aldı yüzüğü...

önce batı konferınsında; duncan'I gino'yu parker'ı piç etti.
sonra durant'li takımı saf dışı bıraktıi sonra gasol'Lü kobe'Li lakers'I....

finalde 40 derece ateşle, wade'i lebron'u ve bosh'u piç ederek tüm nba yıldızlarını 1 sezonda sikerterek yüzüğü aldı...

nowitzki gösterişli oynamaz, düz oynar bu yüzden insanlar değerini biilmiyor.

ben nba'in en iyi beşine yazarım bu adamı.

tüm zamanlarında 4. ya da 5. en iyi oyuncusudur gözümde.
mercedes kalitesiyle audi rahatliginin bir potada eritilmesinden dogan, bmw kadar seri bir alaman mucizesi...

--spoiler--

- and he missed the shot !
+ yes, he is a human...

--spoiler--
almanyada doğdu,lebrona da koydu,helal olsun sana,dirk nowitzki,dirk nowitzki ooo ooo.
iyiler mutlaka kazanır sözünü bize tekrardan göstermiş alman.
stefan effenberg'in basketbolcu versiyonu. son dönemde hayvan üstü performansıyla lakers bebelerini üzerek gönlümüzde taht kurmuştur.
tam bir generaldir.son oklohama maçında 5 dk kala yaptıklarını nba'de 1 yada 2 oyuncu yapabilir.gerçekten zirvede bu adam.
alayına giden basketbol idolü; almanyanın mercedes'ten sonra yurtdışına ihraç ettiği en kaliteli ürün.
onun için dallası onun için alman milli takımını tuttum yıllardır.
geriye çekilerek yaptığı imza atışlarına gönül verdim.
2006'da miami'ye 2-0 dan hakem ittirmesiyle 2-4 finali verirken boğazım düğümlendi...

yıllar geçti nowitzki yaşlandı dediler, yanında süper yıldız yok dediler...
işte o nowitzki batı konferansında önce parker'I ginobili'yi duncan'ı
saf dışı bıraktı, o nowtizki gasol'lü kobe'li lakersı sallayıp attı...
o nowitzki kevın durant'ı paketleyip kenara koydu ve finale çıktı...

lebron wade bosh üç başlı ejdarhaydı, nowitzki'Nin gücü yetmez dediler, yetti..
son maç kalmıştı finalde, 40 derece ateşle terler için kıpkırmızı halde maça çıktı nowitzki, wade ve lebron saha kenarında nowitzki'nin hasta hallerini taklit ederek objektiflere poz verdiler büyük bir kibirle...

sonra nowitzki çıktı ve 40 derce ateşle ben buradayım dedi ve 3 başlı ejder miami'yi cehennemin dibine gönderdi...mvp oldu ve kariyerindeki ilk
ve muhtemeln son şampiyonluğuna ulaştı...

varsın millet lebron'cu jordan'cı curry'ci olsun,
bizler nowitzki'nin büyüklüğünü bilerek öleceğiz...

sen çok yaşa 41 numara...
bana sabahın kör vaktinde ay lav dis geym ulan diye bağırttırmış aşmış, üstün alman teknolojisi.

kimin aklına gelirdi yaa kimin? en muhteşemi de bu adamın gülümsemesini görmek. parmağını uzatsın, yüzük ölçüsü lazım.
bu sezon 37 yaşında olmasına rağmen sayı ortalamasını 17.3 den 18.8 e yükseltmiş olan ve emeklilik yerine kontratındaki opsiyonu kullanarak devam etmeyi düşünen 1 yüzük sahibi alman yıldız. böyle olursa seneye 8.7 milyon dolar kazanacak ve salary cap i biraz daha rahatlatarak daha iyi transferler yapabilme yolunda takımına yardımcı olacak.

(bkz: captain dirk)