bugün

alevilere bu kadar saldırılmasından bir sünni olarak rahatsız oluyorum, o insan kendi fikrini savunuyor, bende destekliyorum onları, ayrıca aleviler kadar insan seven birini görmedim. ben bir sünni olarak severim alevileri ve direnişe destek veriyor diye de yaftalamam. çünkü bende veriyorum, ama tam tersi bir görüşte olsaydım da saygı duyardım. ayrıca insanları alevi-sünni, türk-kürt, dinci-laik vs. vs. diye ayırmaktan bıkmadınız mı, bırakın bunları kurtuluş savaşında olduğu gibi birlik olalım, göz göre göre parçalatmayın büyük türk milletini.
şu 68 kuşağı denen dönemin alevilere bıraktığı mirastır. yani bu kendine devrimci diyen palyaçolardan aldıkları zihniyet mirası. bu ayrıma o kadar çok kızıyorum ancak özellikle kürt aleviler daha etkin bu tip durumlarda.. bu adamların derdi ne mezhep ne din. bu o kadar çetrefilli bir konu ki hiç girmeyin iyisi mi.
bu ülkede alevi-sünni, türk-kürt-arap-çerkez, sağcı solcu farketmez, aklı başında herkes her geçen gün özgürlüklerin kısıtlandığını, yoksullaştığımızı ve felakete koşar adım gittiğimizi görüyor ve bu kötü gidişe dur diyor.

eylemcileri aleviler olarak gösterenler, eylemcilerin bilinçaltına seslenerek onları bölmek isteyen iktidar ve yandaşlarıdır. korku dağları bekler.
hele ki kürtlere de hak tanınıyor ya aleviler iyice kudurur. dikkat edin bu kürt meselesinde ne zaman bi gelişme olsa hoopp aleviler ortaya çıkar vay efendim bizim de haklarımız var. alevi denen kesim tıpkı yahudi gibidir. arkadaşlar bunu ben demiyorum, ev arkadaşım elbistanlı ve alevi kendisi diyor. dertleri de nedir anlamış değilim? pir sultan abdal, hümanizm falan diye akşama kadar bişeyler söylüyorlar ama nerde bi radikal bi sol örgüt var alayı alevi. aynı şekilde pkk kadrosunun da üst kadrolarında çokça var bunlar. açık açık sölüyorum saygı duyuyorum ama bu ikiyüzlülükleri açısından sevmiyorum.
Senin gibi koyunlar haksızlığa karşı ses çıkaramadığı içindir.
ibretlik tespit.
bu ülkede en fazla ezilen azınlığın aleviler olmasından kaynaklı olabilir mi acaba?

hristiyana hoşgörü gösterirsiniz,hatta kilise ziyaretlerinde bulunursunuz,istanbul'da yaşayıp st. louis kilisesi'ne gitmemiş insan sayısı çok azdır heralde. ama iş cemevine gelince,orayı yakıp yıkarsınız.

çerkeze,laza saygınız vardır ama kürde yoktur mesela.

rus görünce dibiniz düşer (kadın ya da erkek fark etmez). siyahi bir ırk gördüğünüzde, yolda yürüyen buzdolabı görmüş gibi bakarsınız.

sizden olamayanı; yakarsınız,yıkarsınız,fişlersiniz,öldürürsünüz.size benzemeyene; işkence yaparsınız,aşağılarsınız,tecavüz edersiniz.sonra yok efendim direnişe aleviler destek veriyor bık bık bık.

mısır'da,suriye'de taş atan gururlu halk,türkiye'de taş atan terörist.nasıl olacak? oralarda öldürenler darbeci,burada öldürenler kahraman.

eğer insansanız; sağcının,solcunun,sünninin,alevinin,hristiyanın,ateistin,türk'ün,kürt'ün,çerkez'in,ermeni'nin,rus'un,kadının,erkeğin,gencin,yaşlının,çocuğun,bebeğin insani haklarını koruyun. değilseniz oturun sadece size benzeyene ağlayın,sizden olmayanın canı cehenneme olsun.
bir insan öldüğünde dilinin,dinini,ırkını sormadan üzülebildiğinizde insan kategorisine gireceksiniz,söz.
alevilerin bir kısmının özellikle chp üzerinden mezhepçilik politikasını desteklemesindendir.
maalesefki bu tipler, kendilerini türk halkından üstün görmekte. sünnilere öfke ile bakmakta, ve hatta hepsinden nefret etmektedirler.

kendi evini işaretleyen, her olayı "aleviler mağdur oluyor:(" şovuna çevirmeye çalışan, her tür terörizmi vandalizmi, eşkiyalaığı benimseyen bunlardır.

alevilerin bu kısmısı yakmayı, yıkmayı, fişlemeyi en iyi bilenlerdir. üstünlük taslamaktan o kadar kafaları dönmüştür ki gezi ye bile sırf "alevi" oldukları için destek vermektedirler.
sırf alevi olduğu için sırf birisi kemik salladığı için polise gözü dönmüşçesine , ortada hiçbir sebep yokken saldıranlarda bunlardır.
he amk he he.

(bkz: hepimiz aleviyiz)
kafatasında beyin yerine makarna taşıyanların anlayamayacağı bir destektir.