bugün

Sinema ve tiyatro oyuncusu. Bugüm hayatını kaybetti, ve herkesi çok üzdü. Acı haberler peşpeşe geliyor. Bir nesil gidiyor...

Aıklda güzel replikleri ile kalacak.. O kadaaarrrrr!!!
onu şiki şiki babayla, mazlumu getirin bana ile tanıyoruz. adını öğrenmek bile bu güne kısmetmiş. kendi adıma özür dilerim. allah rahmet eylesin.
Bir sinema devine daha veda ettik.
Başımız sağ olsun...

Edit: Yahu baş sağlığı dileyen bir insanı niye eksilersin anlamadım hakikaten.
kendisine allahtan rahmet dilemek boynumun borcu..

allah rahmet eylesin..ve artık 2013 ün sanatçılar üzerindeki laneti bitsin..
allah rahmet eylesin. iyi yardımcı aktördü.
Gece gece uykum kaçtı, gece haberlerini açayım dedim, açmaz olsaydım...
Son zamanlarda ardı ardına gelen sanatçı ölümlerinden sonra 2012-13 yılının sanatı sonlandıracak uğursuz bir yıl olduğunu düşünmeye başladım...

Kendisini daha çok Kemal Sunal'ın filmlerinden tanıdığımız,
her filmde farklı bir karaktere bürünen sinema ve tiyatro sanatçısı; Dinçer Çekmez'de vefat etmiş...

Mekanı cennet olsun...
hafızalarımızda hoş bir seda olarak kalacaktır kendisi... sevenlerinin başı sağolsun...
çok sevdiğim sinema oyuncusu, allah rahmet eylesin. mazlumu getirin bana, şiki şiki baba deyince aklıma hep o geliyor.
öldüğünü duyunca söylediğim tek şey vay be oldu.

birçok ünlü öldü bu aralar ama hafızamıza dokunan metin serezli ve dinçer çekmezdi en çok. cidden ölümden başkası yalan bu hayatta.
aklımda şark bülbülü filmindeki;

-iyi iyi bu karşılık da veriyor, vur kafama vur, ohhh rahatladım bee.

Repliğiyle yer edinen, türk sinemasının güzide sanatçılarından biridir.

Allah rahmet eylesin. mekanı cennet, yattığı yer nur olsun.
inek şaban, atla gel şaban, şark bülbülü filmlerinde fevkalbeşer oyunculuklar göstermiş oyuncu. aklımda şu cümleyle kalacak:

"laubalilikten hoşlanmam, ciddiyete bayılırım, disipline hayranım"

(bkz: o kadar)
kemal sunal ile birçok filmde yer almış, en çok da "mazlumu getirin bana!", "şiki şiki baba" gibi replikleriyle hatırlanacak bir oyuncu.
allah rahmet eylesin.
kel ölür sırma saçlı olur lafına örnek olacak bir başka rahmetli oyuncu. adam hayattayken hakkında girilen entri sayısı 21 ken, rahmetli olduktan sonra bi gecede 2 misline çıkmış hakkında yazılanlar. hepsi de yok ne iyi oyuncuydu, yok ne süper adamdı..

geçiniz efendim, geçiniz..
"mazlum"a kavuşmuş merhum sanatçıdır artık. ne pis bir yılmışsın ulan 2013!
her izleyişte repliklerini güldüğümüz fakat ölünce ismini öğrendiğimiz sanatçı. Allah rahmet eylesin.

edit: kel motoru çalıştır.
kemal sunalın vefatından sonra vefatına en çok üzüldüğüm usta oyuncu. seviyordum ben seni ya...
"allah rahmet eylesin."

(bkz: o kadar)
--spoiler--
o kadar
--spoiler--

--spoiler--
mazlumu getirin bana
--spoiler--
maalesef hayatını kaybetmiştir. şark bülbülü filmindeki rolüyle bile efsane olarak anılmayı hak etmiş, önemli bir sanatçı, emekçiydi. allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.

(bkz: mazlumu getirin bana)

http://haber.gazetevatan....ci-kaybi/521528/8/magazin
Allah rahmet eylesin.
Şiki şiki babayı ezbere bilen tek mafya babasıydı.
servetini oymapınarın ayaklarına yatırdı ve kaybetti.
meraklı köfteci zühtüyü, önce vuralım sonra döveriz diyen kafası çalışmayan ismaildi.
Laubalilikten hoşlanmaz, ciddiyeti sever, disipline hayrandı.
müstakbel damadı delirse ordinaryüs kafatası profesörü buldururdu.
O kaddaaarrrr...
azrail hakkında son sözü söyledi malesef , allah rahmet eylesin.
- sen bi 250 bin daha karala bakalım.
+ ama..
- O kadar!
allah rahmet eylesin.

bir yüzümüzü daha kaybettik.
(bkz: kara mithat)
allah rahmet eylesin üstad.
başımız sağolsun. allah rahmet eylesin usta.