bugün

Şu hayatta kendimle ilgili en sevdiğim şey, iyi ki dinsizim.
dünyada yaptığın herşeyin yanına kar kalacağına inanmak, öldükten sonra yok olup gideceğine inanmaktır.
ben doğduğumda dinsizdim.
hala da öyleyim.
sıkıntı varmı? yok.
Dinli olmaktan farkı yoktur. Dindar, dinsiz, eşcinsel, çarşaflı... Bunların hiçbiri insanın karakterini etkilemez.
Dinli olup, dininin emir ve yasaklarına uymamaktan iyi olan durumdur.

Ornek olarak " elhamdülillah müslümanım"cılar gibi ikiyüzlü olmamaktır.

namaz? Yok.

Bildiğin dua sayisi? 4 tane, 3 kulhu 1 elham.

Oruç? Ben tutamıyorum yaa.
Fitre zekat? Yok.

Dedikodu zina ( göz zinası da dahil) ohooo onlar benden sorulur.

Eeeee, sen dinli ben dinsiz he mi?
dinsiz olmakla ateist olmak karıştırılmamalıdır, her dinsiz ateist değildir. her din düşmanı da ateist değildir.
ama türkiye' de müslüman olmayan herkesi ateist sandığı için bu müslüman kesim öyle gözüküyor.
ayrıca bu ülkdede deistler çok pasif, kendini allaha inanıyor ama dine inanmıyor sanıyor.
bu kadar geri zekalı bir tanım olabilir mi?
ulan allah zaten müslümanların tanrısı sen allah' a inanırsan dinine inanmaman saçma olur zaten.
sen bir yaratıcıya inanıyorsun, bunun adına allah demek saçmadır, sen müslüman değilsen neden müslümanların tanrısna inanasın?
yani bunlar hep geçecek tabi.
günümüzde dindarların(hepsi değil) halini gördükten sonra aklı başında bir insanın otomatik olarak gerçekleştireceği eylemdir. tüm dinsizlere hak veriyorum ama mezhepçi hurafeleri ve hadisleri bir kenara bırakıp yalnız allah'ın kitabının yani kur'an'ın okunmasını tavsiye ediyorum. https://s.instela.com/m/dinsiz-olmak--i630987.jpg
hayatta bir amacı olmaktır, hayali bir sonraki dünyadaki ödül için yaşar gibi yapmak yahut sorumluluğu hayali bir üst varlığa atmak değildir. acı gerçekle yüzleşmektir.
Hoş bir durum.kimseye tapma zorunluluğu yok.
Ister dinli ol ister dinsiz. Insan gibi olmadıktan sonra bir önemi var mı?
topu taca atmaktır.
amaçsız olmaktır.
Hayatın temel kurallarını tamamen kendisinin belirlediği bir durumdur. Kişinin iyi ya da kötü olmasını vicdanı belirler.
herhangi bir ibadet sekli olmamak. inanc gereginin olmamasi.
kafirlikle karistirilmamasi gerekir.

(bkz: din)