bugün

evrim teorisi gibi kutsal bir düşünceyi bölüp, parçalayıp, yönetmek ya da ne yönetmesi lan bildiğin yok etmek amacıyla biz insanlığa yutturulmaya çalışılan yalan.

şöyle ki; dinozorlar yüzlerce yıl içerisinde geçirdikleri evrim neticesinde günümüzde hayatlarını tavuk ve horoz adı altında sürdürmek durumunda kaldılar. erkeği ve dişisine ayrı isimler verilerek özlerinden kopartılmaya çalışıldılar. bu çok ciddi bir cinsiyet ayrımcılığı. ayrıca bu yönetmenler "tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?" şeklindeki paradoksu ortaya atıp evrimle olan bağlantısını, kafaları karıştırmak suretiyle kesmeye çalıştılar.

bu evrim onları biraz küçültmüş ve tüylendirmiş olsa da varlıklarını sürdürüp olası bir kaos ortamında tekrar asıllarına döneceklerdir. bu böyle bilinmelidir.
Kertenkele yılan falan neden var o zaman amk evrimcisi denmesi gerekir.
dinazorların nesli tükendi, fakat çarpan göktaşı pek azını öldürdü. sebepler daha başka gelişti bu olayla birlikte.
Dinozorların nesli yüzlerce yıl önce tükenmiştir. Varolan en yakın akrabaları ise devekuşudur.
En yakın akrabaları deve kuşu diyeni getirin zikicem. Dinozorların günümüzdeki en yakın akrabası hindilerdir.
Bay Kemal olmeden dinozorların yok olduğuna inanmam.
En yakın akrabası hindi diyeni getirin zikicem. En yakın akrabası kaplumbagadir.
Yokoluşlarına dair en güçlü iki teori şu şekildedir:
Birincisi yanardağ patlamalarının ardından atmosfere yükselen kül bulutlarının bir tabaka halini alıp güneş ışığını engellemesi sonucu fotosentezin durması ve besin zincirinin bozulmasıdır. Bu olay daha küçük canlıların özellikle yeraltında yaşamaya adapte olanların hayatta kalmasına ve yeryüzünde yaşamın devam etmesine imkan bırakırken; büyük ebatlı canlıların neslinin tükenmesine yol açmıştır.
ikincisi ise dünyaya asteroidlerin çarpmasıdır. Çarpma esnasındaki şiddetle özellikle okyanuslardan açığa çıkan kireç taşının toz halinde atmosferi kaplayıp kül bulutunda olduğu gibi yaşamın akışını sekteye uğramasıdir.
Aynen yalandır yoksa benim jurassic world filminde izlediklerim oyuncak mı? Gözüme mi inanıyim başkalarına mı?
doğru -ben jurassic park filmini seyrettim -bütün dinozorların filmini çekmiş adamlar.

Nesilleri tükenmiş olsa çekemezlerdi o filmi.