bugün

Allah çin in belasını verdi zaten bir kaç yıla ekonomide abd yi geçecekler.
Napalim şimdi aç kalmamak için karimizi kizimizi evi kerhaneye çevirip mi satalim.
Ne yazık ki biraz haklılık payı var. Yiğit ve iyi biriysen zati namuslusundur. Din ise seni namuslu yapamaz ve çok fazla namussuz dinci tanıdım. Dindar insanlar namusludur, dinciler değil. Haksızlığa susan dilsiz şeytanlar "bal tutan parmağını yalar" diye diye çalıp çırpar ve kalkınırken; dindar ve namuslular bu kara düzenin değirmeninde ancak öğütülen zahra olurlar.
Yanlış bir argüman sayılmaz. Bu tipler , bunları çok dillendirdiğinden parayı fazla umursamaz.
ulan bi sktrn, ne hikmetse böyle sözleri

ya bu rıza nur denen, ne idüğü belirsiz herif

ya da kazım karabekir denen herif aktarıyor

ve her ne hikmetse yaşadıkları dönem de

bir kişi bile çıkıp, evet bu doğru söylüyor

bende şahidiyim demiyor.

rıza nur la zaten kimse

muhatap bile olmuyor.

bu donsuz dincilerin peygamberi rıza nur

1 kasım 1922 de meclise önerge veriyor

ve osmanlı tamamen yok edilmelidir

halifelik makamı da tbmm ye verilmelidir

şeklinde önerge veriyor. o fesli püsküllü

herif ne hikmetse bunu hiç söylemez.

bu dincinin varlık sebebi bu = yalan.

kazım karabekirle rıza şorolosuna kaldıysak

vay halimize.
bir tane lagım faresinin anında havlamaya başladıgı başlıktır. noldu lan aşagılık haşare zoruna mı gitti.
(bkz: ebu cehil in hatıratı)

(bkz: yobazların propaganda mekanizması)
bu da atatürkün sözü degilmiş puahahahha yahu adamlar gerçekle karşılaşınca bu seferde kesin o yazmamıştır diyorlar ahahahahha.
ben hiç ekonomik zorluk içerisinde, geçim sıkıntısı çeken imam görmedim.
yunan galip gelseydi diye hayıflanan lagım farelerinin kulak asmadıkları sözdür.

evet.
kazım karebekirin iddiasıdır.

sanırım bu yüzden havlamıyorlar bu söze, bu da güzel.

yoksa şunu başkası söylese aman allahım ne yalancılıgı kalır ne alçaklıgı.
iyi bir parça ekmek için götümüzü satalım o zaman?
Doğrudur ama ölüm de vardır.
ikisinin bir arada sadece afrika'da bulunduğunu düşünmemize sebep olan haklı tespittir.
o da bir şey mi?

siz asıl şunun tercümesi bitsin, piyasaya süreyim, o zaman göreceksiniz gümbürtüyü:

(bkz: ebu cehil in hatıratı)
nitekim ki öyle de yaptı.

https://www.habervaktim.c...keriman-halis-gercegi.htm

(bkz: Keriman halis ece)
atatürk'ün amacı farklı da olsa burda ilk kez katıldıgımı söylemek isterim..

gerçekten en hayırlı kaybediş şekli bu..

kaybetmemek aç kalmamak falan da bir yerde esaret hali, can yücelin baglanmayacaksın şiirinde belirttigi gibi..
dini olupta namusu olmayanlar ise saraylarda yaşıyor.
dua niteliginde yatmadan hatırlamaya çalıştıgımdır..

sözü aklıma getirir, sonrasında " ya rab bu ne güzel mahkumiyettir " diyip gözlerimi kaparım.
"ensest", " pedofili " , " bunlar ahlaksız " , "olayların dinci konyada geçmesi " diye öten gargamelleri sessizlige iten cümledir..

konuşunsana lan gargamel suratlılar.

bu ülke de şaşıp kaldıgım ve sinri oldugum tek şey var " ben x'im " diyen ya x'in ne bok oldugunu bilmiyor ya da kendi düşüncesinin aslında x olamayacagını fark etmiyor.

örnek bu gargameller.

sözüm ona sekülerler ama agızlarından ahlakı namusu ve etigi düşürmüyorlar..

yahu günümüz dünyasında sekülerizm denince bu tür kavramları takan kaç kişi var.

biz müslümanlar takıyoruz ayrı mesele ama süklerizm ve etik hatta ahlak ne alaka amk.

bakın bu tiplere en güzel ayarı atatürk vermiş..

müslümanda olsam son derece dogru bir söz amk..

aynısını atatürk karşıtı rte de söylüyor..

bir fakir niye fakirdir biliyor mmusunuz iyi çalamadıgı için fakirdir diyor..

çok mal haramsız olur mu yav..

alın teriyle milyarder olunur mu ey sözlük..
Amına kodugumun dünyasında yaşayacağımız 70-80 yıl . S.kecem sizin bu atatürk Osmanlı muhabbetlerinizi .
namus ve din boş kavramlar olduğu için dorudur. ilkel sikişemeyen toplumların boş uğraşıdır din. ayrıca atatürk ün çok materyalist çıkışları olduğu halde halen daha onu abdestli şakirt göstermeye çalışan insanlar var. adam bildiğin materyalistler gibi bir kafaya sahipti.
ancak dinsiz ve namussuzların zenginlik içinde yaşayabileceğini ifade eden mustafa kemal atatürk vecizesi.

yani çok basit bir düz mantık ama olsun. ne kadar doğru ne kadar yanlış takdiri sizin.
(bkz: züğürt tesellisi)
mustafa kemal'in karabekir'e paşaların kavgası kitabında geçen, yaptığı beyanattır.

Böyle bir adama ulu önder diyebilecek kimse, ben müslümanım demesin.
güncel Önemli Başlıklar