bugün

olabilecek en büyük gaflet içinde olanlardır, " benim gönlüm temiz " saçmalığı peşinde ahiet hayatlarını yakan zavallılardır.

--spoiler--
artık o gün hiç kimse (allah'ın) vereceği azab gibi azablandıramaz. onun vuracağı bağı hiç kimse vuramaz. ( (bkz: fecr suresi 25-26))
içine atıldıkları zaman, kaynayıp-feveran ederken onun korkunç homurtusunu işitirler. öfkesinin-şiddetinden neredeyse patlayıp parçalanacak. her bir grup içine atıldığında, bekçileri onlara sorar: "size bir uyarıcı gelmedi mi?"
--spoiler--

(bkz: mülk suresi 7-8)
yobazlardır.
bu olayın onlar ile allah arasında olduğunun dolayısıyla kimsenin karışamayacağını bilmeyenlerden daha az zavallılardır.
ramazan ayında oruç tutmayan, namaz kılmayan, otobüslerde külotla gezip dışarıda baca gibi sigara tüttürenlerdir.
dayak yiyip otururlar tabi.
Bir de inançsız olmayı popülerite kazancı doğrultusunda moda olarak gören ergenlik sorunları dışına çıkamamış insanlar vardır. Bir insan hiç birşeye inanmıyorsa boştur. Tabi ki maneviyat allah ile kul arasındadır. Hatta denir ki; Para ile imanın kimde olduğu bilinmez. Aynen öyledir. Ama ben ateistim nihohaha diye gezinen tipler mide bulandırır. Hele birde nedenini sorduğunuz da aldığınız cevap insanı kahkahalara boğar. Herkesin içinde olmasını istediği 1 veyahut da 1den çok dilek, ve dileğinin gerçekleşmesini istediği bir kutsal durum vardır.
bu zavallıların "dinden çıktığını düşünen zavallı" dan daha masum olduğu kesindir. kişinin beynindeki ile inandığı aynı doğrultuda olduğu için böyle düşünen kişinin tanrısı yazdığı gibi azap verici olabilir; mümkündür. ama birde gel benim gönlümden gör o yaradanı.

tanım; ramazan ayında sözlükte hareketlilik sağlamak isteyen yazarcıkların girişimi ile oluşan başlık. gereksiz.
ne ara allah oldunuz aq bu başlık ne böyle.
bu da taktı evrene göke, heryere aynı şeyi yazıyor.

t: sikimde olmayan zavallılardır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar