bugün

hayatlarını cennete gitmek için yaşamaları.

pek çoğu tabii
bir yakınımın kanser hastası olduğu derdini yanmam suretiyle "başımıza gelenlerden hala ibret almıyoruz" gibi *bir cümleyi sarfeden şakirt bozması, çürük kalpli, kokuşmuş beyinli birini tanımış olmam dolayısıyla tüm dincilerin bende aynı kişi intibası uyandırması.
illa ki bir yayılalım, illaki biraz daha çoğalalım mantığıyla sürekli bi yayılımcı politika izleyerek, dini kendi kendilerine yaşayamamaları. ama asıl mesele bu mu desen yok bu değil, din çok saçma lan!
o kadar fakir fukara varken zenginlere sarkmaları, hak adalet lakırtıları ederken bir yandan da lüks düşkünü olmaları.
hangi dinden olursa olsun savaşları çıkartan ibnelerdir. her dinde aynı bokun lacivertidir.
devamlı dinden bahsetmeleri.
aşırı cimri olmaları,
bir yaraya işememeleri,
aşırı cahil olmaları,
ben bilirim ayağına yatmaları,
potansiyel terörist olmaları.
en büyük hataları dinlerini kendi içlerinde yaşayamayıp etrafındakilere akıl vermeye kalkmaları. ayrıca 'günah' kavramınıda fazlasıyla boşa kullanmaları.
insanların ortalama değerini çok aşağıya çekmeleri. şimdi uzaydan iyi niyetli bir medeniyet gelse, dünyanın yapay uydularına bakıp bizi akıllı yaratıklar belleyerek yeryüzüne inse, bu tipleri görür görmez fikir değiştirir ve kusarak uzaklaşırdı bu gezegenden.
(#9741718)

dindar olmak yerine dinci olmalarındandır..
ideolojilerimizin farklı olduğu için bana kötü not vermeleri yüzünden.
şimdi buna da bilgisiz derler. islamda evlenme yaşı yoktur. çocukla bile evlenebilirsiniz. gitsin ayet getirsinler görelim. yemende çocukların kanamadan nasıl öldüğünü kanıtlayalım.

islamı bilmiyormuşuz. peh.

işte budur tam olarak.
Dinin kadınları aşağılamasına rağmen kadınları bunu göremeyecek kadar kör yetiştirmeleri, sorgulama yetisine sahip olmamaları, çocuk tacizcilerini, tecavüzcüleri aklamaya çalışmaları, onlar bana tepki göstermesin diye müslümanım demek zorunda kalmam.
çocukla evlenmek islamda suç değildir. bunu kıvırtmak için yaş koymamış yok sınır çizip engellemek istememiş demek saçmadır. islamda çocuk evlilikleri vardır ve bu yasak değildir. varsa çocukla evlenemezsiniz diye bir hüküm onla gel. hayal dünyanı yansıtma.

ayrıca islamda tecavüz vardır. birincisi kölede rıza aranmaz ikincisi çocukla evlenilir. köleye zaten sorulmaz. bu savaş esiridir ve ganimettir. kimin payına düşerse o alır. ikincisinde ise ailenin onayı alınır. bu da çocuğun kararı olmadığı için tecavüze girer. tabi medeni hukuka göre ama çöl yasalarını din diye benimsemiş kişi bunu nerden bilecek?
Dini zorlayarak anlatmaları.
Dört mezhep imamlarının da içinde bulunduğu alimlerin büyük çoğunluğuna göre, erginlik çağına girmemiş bir kız çocuğun uygun bir kimseyle evlendirilmesi caizdir. Dayandıkları deliller ise şöyledir:

a. “Kadınlarınızdan âdetten kesilenlerin iddetinde tereddüt ederseniz, onların iddet süreleri üç aydır. Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.”(Talak, 65/4) mealindeki ayette yer alan “Henüz âdet görmeyenlerin de süreleri böyledir.” ifadesi, âdet görmemiş kız çocuklarının da evlendirilebileceğini göstermektedir.

b. “içinizden evli olmayanları evlendiriniz.”(Nur, 24/32) mealindeki ayette herhangi bir yaş sınırı konulmamıştır. Bu da erginlik çağından önce de evlenmenin mümkün olduğunu göstermektedir.

c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).

d. içinde Hz. Ali’nin de bulunduğu sahabeden bazı kimselerin küçük yaşta sayılan kız çocuklarını evlendirdikleri bilinmektedir.

e. Bazen küçük yaştaki kızı evlendirmek bir maslahata binaen olabilir. Baba, uygun talibi kaçırdığı takdirde, bir daha öyle bir kimseyi bulmayabilir endişesiyle kızını evlendirebilir. Maslahat ise, şer’î bir delildir.(bk. V. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-islamî, 7/179-180).

http://m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=178882
Saymayla bitmeyecek sebeplerdir.

Kendilerini o kadar yüksekte görüyorlar ki, allah adına fetva vermek başta olmak üzere sapıklıkları var,

Bir dedikleri diğerini tutmuyor.
Mesela benim de inandığım hz. Muhammed in 8 yaşında kızla evlenmemiş olduğu gerçeğini dile getirip, iş kendilerine geldiğinde evlenilebileceği, peygamberin de evlendiği beyanında bulunmaları.
işlerine geldiği gibi davranıyorlar.
Kul hakkı denen şeyden haberleri de var ama bir türlü dikkate almıyorlar.
Hadi cenazene katılan insanlar ki yakınların haklarını helal etti diyelim, ya diğerleri? Kul hakkıyla karşıma gelmeyin diyen bir yaradana inanıp, buna rağmen en büyük kabahatlerden birini yapan insanlara başka ne denir ki?
Bu insanlardan nefret etmek için çok neden var yani.
Yinede tekrarlamakta fayda var, dinci ile dindarı ayırt etmeli ve dinci demek din demek değildir, dinciden nefret edip dine sövmemeli.
-ci,-cı eki bir meslek erbabını tanımlamadığı içindir.

ticaret yaparken dinin kurallarıyla hareket etmek faydalıdır ancak dini ticaret malzemesi yapmak tam bir whoruspu çocukluğudur.
görsel
nefretle dolu olmaları.
sonuçta insan sevgi ve nefret doludur. bunu doğru kişilere aktarmak gerekir ve dindarlar da nefret edilmesi gereken insanlardır. o yüzden nefreti onlara duyup sevgiyi insanlara harcıyorum. teşkür.
1- twitter da yüzbinlerce fake hesap olması. 2- "Ateistim" deyip bilimden ilimden uzak kalmak.
" kafirlerle " ortak çalışıyor olmaları.
islamdan nefret etmek için böyle ufak bahaneler uydurmayın paşam.. çık delikanlı gibi söyle ben ateistim/deistim de. sanki fotodaki adam islamın halifesi amk
Sınıfta şiddet uyguluyordu. Dincileri hiç sevemedim onun yüzünden. Yavşaktı birde.