bugün

(bkz: dinci vs dindar)
dinden nefret etmek.
(bkz: #11555933)
aa sen zaman mı okuyosun diye sorulduğunda ama bu kağıt su geçirmez diye cevap alıp kalakalmak.
dini sadece kendi kurallarına göre şekle şemaile sokan, yeri geldiğinde hacı hocaların cennetten yer bile satmasından, arapça bilmedikleri halde fetva vermelerinden, okuma üfleme yerine kızların bacaklarına el sürmelerinden, insanların iyi duygularını suistimal etmelerinden, herkesi hak yoluna çağırıyorum diye evlerde para toplamalarında dolayı nefret ediyorum. daha hangisini unuttum bilmiyorum ama bir dünya vardır.
kendilerini cennet'in baş köşesinde geri kalan insanları cehennemlik olarak görmeleri.
sabit fikirli oluşlarındandır.* yeniliği farklı dinle ilgili fikirleri mantıklı gelse de kabul edemeyişlerindendir.
odundan koyundan nefret edilir mi ? . kesersin yakarsın. ama nefret edilmez.
hepsinin yüz iifadesindeki aynı sinir bozucu huzurlu gülümseme.
(bkz: öyle deme ama alınırım)
5 yıl okudum, 2 yıl master yaptım, köpek gibi çalışıyorum, adamda tahsil sıfır, sadece insan kaynakları konusunda gelişmiş, geliri benimkinin üç misli.
dindarları da kendileri gibi göstermeleri.
herkesi allah ın varlığına inandırmaya çalışmaları, saygı göstermemeleri, reddettiğinde de aşağılamaları.
Tek ve yegane sebep; bilim gibi onlara özgü olmayan alanlara burunları sokmaları.
dinselliği ucuz dindarlık kalıplarına tıkmaya çalışmaları olabilir. ama ben bu korkunç eğilimi gördüğümde bile birinden nefret etmem. nefret fikrine bu kadar yakın olmak, kutsallıkla hiç bağdaşmaz.
dinle hiç sorunu olmayanların dahi midesini bulandıracak yapıya sahip dinci şeklinde tanımlanan insancıklardan nefret etmektir. allahtan başka konuşacak bişeyleri olmaması günden güne daha derinlere giren kazığı takdiri ilahi şeklinde tanımlaması din üzerinden oyunlar oynaması. namaz kılmayıp oruç tutmayıp zekat vermeyip dindarım sofuyum diye geçinmesi ve buna benzer onlarca nedenden ötürü gerçekleşen hadise.
yaşam sevincini, günah kavramını kullanarak söndürmeye, insanları tek tip kılmaya ve hemen her kavramı hiçbir gerçekçi referansa dayanmaksızın, salt dinle açıklamaya çalışmaları, özgür düşünceden ve kendileri dışındaki herkesten ve herşeyden nefret etmeleri ve bütün bu çerçeve içinde türkiye'dekilerin siyasal iktidara oynamaları karşıt nefret yaratan nedenlerdir. ancak, nefretle beslendikleri için, onlara bu gıdayı sağlamamak gerekir.
birde eli ayağı tutuyorsa insanı deli eder.allah sana vermis zaten gerekli olanı.git çalış kardeşim.
http://galeri.uludagsozlu...c4%b1rak%c4%b1n_90589.jpg

- tamam lan, öyle olsun, bundan sonra görürsünüz siz!
+ ne görcez abi?
- he işte...
aslında hiçte dinci olmamalarıdır.

hatta icraatlarina bakilirsa bildigin din dusmanı bunlar amınakoyım.
müslümanlıktan nefret etmek.

şimdilerde müslümanlıktan nefret etmenin yan adı dinci olmuş.
örümcek kafalı olmaları.
herşeyin en iyisini biz biz biliriz, kimse bilmez bilemez tavırları.
hakiki dindarlarla aynı kefeye konulmaları.
din ile yaşamak yerine din için yaşamayı tercih etmeleri. dindarlarla aralarındaki en büyük fark da bu işte.