bugün

Merak edilen bir soruya hadis ile cevap vermek kişiyi tatmin etmez. Kafadaki soru işareti kaldırmaz
götünden hadis uyduran ibne hocadır.
fen sorusuna da formül ile cevap verir.
183. Ebü Rukayye Temîm ibni Evs ed-Darî radıyallahu anh' den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem :

"Din nasihattir" buyurdu. Biz kendisine:
- Kimin için nasihattir? dedik. Peygamber Efendimiz:

- "Allah, Kitabı, Resulü, mü'minlerin yöneticileri ve tüm müslümanlar için nasihattir" buyurdu.[1]

[1] Müslim, iman 95. Ayrıca bk. Buhari, iman 42; Ebü Davüd, Edeb 59; Tirmizî, Birr 17; Nesaî, Bey'at 31, 41
"Ne olacakti adamda cvp anahtarı mi var mal? Ayet varsa ayet yoksa hadis! Yine de diyorsan ki "ben anlamadim".... Kalk si...r git lan buradan!" dedirten anlamsız ve tuhaf bir başlık.
işini doğru yapan hocadır.
kafasına göre cevap veren hocadan çok daha kalitedir. hele sözkonusu hadis sahihse görevini hakkıyla yapmıştır.
müslüman kişinin sünnet e ve hadislere sahih (olmak şartıyla) kayıtsız kalması akılsızlığın doruk noktasıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=7DPmfTwEO-8
Yukarıdaki videoda ünlü hadis alemi buhari'yi yeterince gömmüşler iken " imam olarak anılan Buharî, islâm dininin en büyük muhaddisi sayılır." *
Diğer hadis alimlerinin doğruluğu epey tartışılır, akıl ve mantık çerçevesinde düşünüp bir ateiste hadis veya kuranla bir şey ifade edebilirmisiniz ?
Cevap zaten belli ateistleri bırakın kafası karışmış gerçekleri arayan bir müslümana bile bunlar ile gelirseniz adamı dinden çıkarırsınız.

*Kaynak:https://tr.wikipedia.org/...ammed_el-Buh%C3%A2r%C3%AE
aslında din sorusuna froydunan cevap vermek lazımdır.
Kuran asırlardır ruhban sınıfının elinde belki daha çok okunsun diye yanlış açıklanmış ve sanki yetmezmiş gibi eklemeler yapılmıştır.Dahası olmayan hatta olması mümkün olmayan bir çok kural kanun sanki Allah emri gibi islam adı altında yeşermiştir.Maalesef bana göre muhteşem bir rehber ve öğüt kitabı içinden çıkılamaz bir hal almıştır.Dinde zorlama yoktur arkadaşım (Dinde zorlamak/tiksindirmek yoktur; iman Allah’ın ilâhlığını ve rabliğini örtmekten, iyi kötüden, güzel çirkinden, doğruluk sapıklıktan kesinlikle iyice ayrılmıştır. O hâlde kim tâğûtu örter/ tanımaz Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, en iyi işitendir, en iyi bilendir.(Bakara/156) )

Allah, insanlara irâde ve seçme hakkı tanımıştır. inanç bir gönül işi olduğundan insanların kalplerine nüfuz etmek ve beyinlerini kontrol etmek mümkün değildir. inanç konusunda insanları zorlamanın, ikiyüzlü kimseler üretmekten başka bir işe yaramadığı tecrübeyle sabittir. Ayrıca cebir/zorlama ve baskı, imtihan esprisine de aykırıdır. O nedenle Yüce Allah insanları bu konuda özgür bırakmıştır.

Muhammed (Allahın Elçisi) ölmüştür.Kendisine verilen görevi yerine getirmiş ve hayatı son bumuştur.Ona uyanlar onun kişiye özel hallerine değil Kurandaki haline uyarlar yani doğrudan Kurana uyarlar.Peygamber denilen kişiler size şaklaban gelebilir ama bana göre tümü sosyal düzeni kamu düzenini sağlayan kuralları getiren ve bu uğurda hayatlarını hiçe sayan,taşlanan işkence gören insanlardır.Ücrette istemezler:
(Şura 23.işte bu, Allah’ın, iman eden, düzeltmeye yönelik işler yapan kullarına müjdelediği şeydir. –De ki: “Ben bu tebliğime karşı sizden yakınlıkta sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum.”– Ve her kim bir iyilik-güzellik yaparsa, Biz onun için onda iyiliği-güzelliği artırırız. Şüphesiz ki Allah çok bağışlayıcıdır, karşılığını verendir.)isteyemezler.Yemez.Onlar sizin insan rablerinizden çok daha devrimci ruhlu insanlardır.

Kuranda ne mezhep vardır.Ne ay yarılmıştır.Ne deniz.Ne de ibrahim ateşlerden yanmadan çıkmıştır.Bu uydurmalar Kuran'da değil şeytanlardan gelen bilgidir.Bizi tüm müslümanları zehirlemiştir.(Merak etmeyin şeytan ne onuda açıklarım.iblisi de,meleği de vb..)
hadisler sahih olduktan sonra bir sorunun olmadığı durumdur.
Gerçekten dini anlatmayı bilmeyen hocadır verdiği cevapla kendisinden başka kimse tatmin olmaz.
Hadisi savunan adam da kuran da her şey yazıyor çok net, çok aydınlatıcı demesin. Hadis ile açıklanıyorsa bir yetersizliği kabul etmesi lazım. Ama bizim insanımız kabul etmez kendi okumam yerine işin kolayına kaçarak hacı hocaya danışır. Seninde aklın var.
Gene Kur'ancılar sahneye çıkmış. Bu bozuk fırkanın tek olayı her zamanki gibi düz mantıkla dini meseleleri çarpıtmak.

Biraz eleştiri olsun diye bunu okusunlar;
http://populerkulturcoplu...nlg-ve-neo-selefilik.html