bugün

Herkes tarafından bilinen gerçektir.
marx'ın da dile getirdiği gerçek. ama altyapı ortadan kalkmadan üstyapı da kalkmaz demiştir marx. burada altapı yoksulluk, üstyapı dindir.
Din zihni köreltir, zihniyeti karartir.
din kitleleri bir arada tutmayı sağlayan bir araçtır.
inanmasan da saygı duymalısın.
din bir siyasettir.
anlamak, düşünmeyi ve sorgulamayı gerektirir. insanlar, sorgulamadığı ve bazı insanların din aracılığıyla kendilerini sürüklediği saçma oyunlara alet oldukları sürece din bu şekilde horgörülecektir fakat azıcık kafayı çalıştıran objektif insanlar bu olayların sebebinin din değil insanlardaki düşünme kıtlığı ve cehalet olduğunu anlayacaktır. Elinde bıçak olsa sen bunu yararlı bir şekilde kullanıp yemek yaparkende kullanabilirsin, iğrençlikte sınır tanımayıp insanda doğrayabilirsin. Bence hepsi insanda bitiyor.
madem herkes tarafından biliniyor ben niye bilmiyorum.
yoksa ben herkes değilmiyim.
o zaman ben neyim.
yoksa ben ben değilmiyim
beni bende demen bende değilim.
hakikaten iyi kafa yapıyormuş.
dinin kendiyle bir sorunu yoktur marx ın. zira materyalist bu insana göre soyut olarak var olan dini terimlerin eleştirilmesi söz konusu olamaz.

sorun olan din adamlarının uygulamalarıdır, dini çıkarlarına alet edenlerdir.
bir şey akabe tarafından çok üzerinde durulup vurgulanıyorsa
mutlaka altında bir pislik vardır kuralına göre ; doğrudur.

beniiim başörtülü bacımııığğğ

o günden beri ne o başörtülü bacıyı gören oldu

ne de mahkemeye bir tane tanık gönderebildi.
din bir uyuşturcudur/iç iç kudur/abe kaynana naptın/salla kızını vur duvara.
akp dini gerçekten öyledir.
karl max üstadın hegel'in bir eleştirisini yaparken "din halkın afyonudur" tespitini yapmıştır. gerçekten de haklı bir tespittir. ortadoğu ya bir bakın gerçek örneklerini görebilirsiniz. misal din için kendini patlatan birinin cennette kırk huri alacağını düşünmesi.
Marx'ın sözünü magazin gazetecileri gibi öncesi be sonrasına bakmadan yorumlayanların sözcük öbeği.
görsel
Acı bir gerçektir.
Din, kulaktan alınan bir uyuşturucudur. insanı gerçek hayattan koparır, hayal dünyasında yaşatır.
Din bir zehirdir, içeni eritir.
görsel
görsel