bugün

reklam alması muhtemel dilencidir. işlek cadde köşelerinde, taliplisi çok olur, paraya para demez.
ayrıca dilencinin oruç tutmadığını gösteren olay.

biz oruç tutarak onların halini anlıyoruz, onlar da yiyip içerek bizim halimizi anlıyor herhalde.

hey gidi ramazan sen nelere kadirsin.
Allah rızası için diyorlar sonrada parayı kolaya yatırıyorlar. dilencilerin yüzde doksanının yalancı olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
dilenerek zengin olan insanları duyuyoruz. verdiğimiz paralara yazıktır, günahtır.
bugün beş tanesinden küfür yedim.. en entarasan olan biri de da allaha küfretti..!!
allah rızası için bir ekmek parası diyen dilencilerin yerini post-modern dilencilerin almasını ifade eden durumdur.
lé cola olduğuna dair duyumlar aldım.
hatadır. le cola içmelilerdir. *
ülkemizde mevcut olan dilenci türlerinin en fakir tipidir. zira jeepi olan da vardır.
yatı katı olan dilencidir ihtimal.
benimde dikkatimi çeken bir husus para yok su ucuz nasıl oluyor yahu ve üstüne üstlük kutu kola!
ben bile 1 lt pahalı diye asidinin kaçıp şekerli suya döneceğini bile bile tasarruf maksatlı 2.5 lt alırken bir dilencinin bunu yapması halimi uzun uzun düşünmeye itti beni. vay lan.
çöpten yarısı dolu olarak bulunmuş cola'yı içiyor olabilir.
normaldir, fakir olduğu için ucuz içecek içiyordur.
hep aynı yerde dilenenler var. dilendikleri yerler de zenginlerin oturdukları muhitlere yakın yerler.. yani zengin fakir diye ayırmak istemiyorum ama fakirlerin bulunduğu yerler uzakta kalıyor. bu adamlar oraya nasıl gidiyor ? üzerilerinde kıyafet yok doğru düzgün. her sabah dilendikleri zengin kesimin olduğu yere nasıl geliyorlar "yürüyerek" ? o adamları kimsenin arabasına aldığını düşünmüyorum. hal böyleyken onların coca cola içmesine şaşmamalı. evine gidip pizzasını yemeden önce, cola içiyor olabilir.
kuvvetle muhtemel içine johnny Walker katmıştır.
alt tarafı 1,50 kr olan bir içecektir. o yüzden normaldir. içebilir.
susamış olduklarını gösterir. parası olmadığı için kola alıp içmesidir.