bugün

"herkes benimle ilgilensin" insanıdır. genelde lafları çok kâle alınmadığı için sanal ortamlarda coşturur. tabi başlıktan da anlaşılacağı gibi "isteyen" yazardır.

"dikkat çekmek" askerde büyük bir rütbeli askerlerin bulunduğu bir mekana girdiğinde bir komutanın askerlerin kalkması için "dikkaaaaat" diye bağırmasına da denir. belki bu yazar her zaman "dikkat" çeken komutan yerinde olmak istemiştir. tamam saçmaladım fazlaca. yeter.

edit: (bkz: ukte)
doğru bir söz. dikkat çekmek istiyorsan yazacaksın...
tez zamanda çaylak olacak yazardır.
bilgin dışında dikkat çekmek istiyorsan yonjaya git diye yüzüne haykırmak istediğim yazarlardır .*
kalabalık arkadaş ortamında, başım ağrıyor bahanesiyle suratını asan, yemeden içmeden kesilen, yanına birinin gelmesi için canlar atan; baktı ki kimse gelmiyor son bir umutla bayılma numarası yapan yazardır! hee var mıdır böyle yazar? ortaokula gidiyorsa bir ihtimal...
entrylerinde bol bol dine sallayarak dikkat cekmeye calısanların cogunlukta olduğu grup.
çaylaklıktan yazarlığa terfi etmesi pek mümkün olmayan yazarlardır.
özellikle siyasi başlıklara kavga çıkarma amaçlı provakatif entryler giren yazarlardır.
çalış senin de olur denilesi yazardır.
31 çekmek isteyen yazarla aynıdır. ikiside çekerken haz duyar ancak boş hareket boş bereket getirir.

(bkz: zaten bonanza da az görünüyorum)*
bilgilerimle ortalığın mına koyarım diyen yazarların yaptığıdır. genellikle cinsel içerikli başlıklar açarlar, ya da artık kedilerin bile gay olduklarına dair tespitler falan yapmaya çalışırlar. bunu da ben montajım diye bağıran linklerde kanıtlamaya çalışırlar.
ataturk'u elestirir, laiklige saldirir. ve dikkat cekmeyi basarir.
yazma kabiliyetinden yoksun ise yapacağı tek şey geyik ve bkz`dır.
yanlızca atatürk e ve laikliğe saldırarak dikkat çektiği yanlış bir tespittir. kimi zaman popülist başlıklar açanlar rte ve saz arkadaşlarına küfr edenler de dikkat çekme çabasındaki yazarlardır.yani:

''yapmayın şu genellemeleri, bırakın bu tutuculuğu''
an itibari bazı yazarların şöyleysen böylesin böyleysen şöylesin gibisinden genellemeler yaparak yapmak istediğidir. *
dikkat çekmek istemeseydim fikirlerimi kilitli günceme karalar ve bir kış günü sobaya atardım da diyebilen yazardır.
savunduğu fikirleri anlatmak ve aşağılık özentileri uyarmak için ölmeyi göze alan yazardır.
şebektir.
(bkz: alakam olmaz)*
bir kac adimi gerceklestirerek basariya ulasmasi mumkun yazar. oncelikle sozlukte gunun en populer basliklarindaki yazarlar bokum gibidir, asagiliktir diyerek baslanabililir ve bunu anlatan basliklar acilabilir. daha sonra goruslere olan hakaret devam etmek icin uygun bir yoldur. sag b.ktur, sol ib.e vb. birini secersiniz. 3. bir yontem ama bu yontem icinde hakliliginiz soz konusu olmalidir ki destekcileriniz olsun, ornek: "sozlukte hede hodo sorunu var bunlarin hepsi topdur." gibi boylece artik dikkat cekmis yazarsiniz. farkli ve yeni yontemler mevcuttur. * gerisi sizin yaraticiliginiza kalmakta.
yiğit özgür karikatürlerini sözlüğe taşıyan ilgi peşindeki yazarlardır. zaten zamanla meşhur olurlar.
sağa sola ayar yetiştirmeye çalışarak bu işi meslek haline getirmiş şahsın ta kendisidir. hele bir iki kişi de nickinin altına "süper ayar veren yazar" gibi entryler girdiyse yandık...
hiç tanımadığı insanların nick altına girip boncuk dağıtan yazardır.
zirvelerde içip içip striptizvari (ne demek lan bu) hareketlerle kendini ovuşturan insandır. allah belanı versin.
yönlendirmek istediğim başlıktı fakat olmadı. o kadar entry yazmış manyaklar. *

entryim aslında şu olacaktı: (bkz: kronik kuzu)

tanım: dikkat çekip selebriti olmak isteyen yazardır.
kendi başlığına kendini öven yazılar yazan yazardır. her entryde bir üstte yazanın yazdığına katılırcasına yazı yazan durmadan alakasızda olsa başlıklar açan yazardır.