bugün

ergenlerin yeni gözdesi modelin şarkısı.
iyi şarkı, hoş şarkı, dinlenebilirliği yüksek, ablanın sesi iyi falan da,
burdan sormak istiyorum model'e,

Şarkıyı yaparken Facebook statüsüne "DEYMESiN ELLERiMiZ" yazacak ergenleri öngörmüş müydünüz? Pişman mısınız?
(bkz: nidenkine)
Dinlemekte olduğum anda sol frame'de başlık olarak gördüğüm muhteşem şarkı. ''Yahu birisi çıksa da duygu sellerinin yollarını açsa yine yeniden'' diye kendi kendime yakınıp Türk müziği adına umudumu tamamen yitirirken, tokat misali yüzüme çarpan umut kaynağı.
çok iyi olmuştu, çok da güzel olmuştu da, yaza damgasını vuran serdar ortaç şarkıları statüsüne erişti lan gözümüzün önünde. resmen ve fiilen piç oldu.
günlerdir sürekli dinlediğim parça.
Model'in çıkarttığı duygusal yoğunluklu güzel bir şarkıdır. Ses benzerliği konusunda bir çok kişiyi yanıltıp şarkıyı söyleyenin Şebnem Ferah olduğu sanılmaktadır.
buzdan şato şarkılarından sonra diğer beğendiğim şarkılarıdır.
keşke dizi müziği olmasaydı dediğim şarkı.
sevgilinin üstüne dinlenildiği zaman insanı yapan şarkı.
demir demirkan'ın elinin değmiş olduğu belli olan harika şarkı.
(bkz: et ete değecek)
mesaj dolu güzel bir şarkıdır.

(bkz: anısı var bunun bende)

(bkz: anısını sikeyim)
müziği bir sürü şarkının bir taraflarına benzeyen, sıkıcı, sevmedikçe dilime dolanan, aslında güzel söylenen ama kof şarkı.
ayrılık sonrası sizi tutar şöyle bir o duvara bir bu duvara çarpar.
şatafatlı tripleri bünyesinde barındıran şarkı.
gecen hafta evime misafir olan lise arkadaşımın mesaj tonu olan şarkı. güzeldi. her 4 dakikada bir bu şarkıyı dinledik. eğlendik. güldük. ağladık. üzüldük. ama sonunda arkadaşım mesajlaştığı ablayı tavlamayı başardı. değdi bu şarkıyı dinlediğimize.
Kulağa hoş gelen gitar ritmleriyle güzel bir şarkıdır. Şu aralar hitlerden düşmemektedir. Nerede bir büfeye, bir mağazaya girsem duyabileceğim muhtemel şarkılardandır. Gerçekten de duyulmaya layık bir şarkıdır.
allahım yarabbim bu nedir ya, abovvv ki abovvv nasıl bi şarkı nasıl bi ses.. tüylerim diken diken bildiğin.

92384023 tekrar.
artık bayan şarkıdır. tamam güzeldi de suyunu çıkardı tüm müzik kanalları ve radyolar. fenalık geldi cidden artık.
"model" adlı grubun "diğer masallar" adlı albümünün üçüncü parçasıymış efendim bugün öğrendim. hikayem de şöyle:

bir, birbuçuk ay öncesine kadar bir sevgilim var idi efendim benim, çok daha öncesinde de bir ara birlikteydik. var idi, birlikteydik diyorum farkındaysanız, siz çaktınız durumu. bu son bir buçuk aylık süre zarfında ise ayrılık acısı tadında olmasa da biraz iç daralması, can sıkıntısı, soru işaretleri savaşları tarzı şeyler yaşıyordum gerek o taş kalbimde, gerekse gereksiz işler bakanı beynimde. son demlerimizde hiç buluşamıyor, görüşemiyorduk, birbirimize dokunamıyor özlüyorduk, gerekçe olarak da bana söylemediği bir sebebi vardı onun. ama bir yandan da gelecekle ilgili birbirimize sözler vermeye devam ediyorduk çocukça. o sapsarı, beline kadar olan pırasamsı saçlarını kısalttırdı, ben ise siyah, upuzun, kıvır kıvır saçlarıma kıydım. anlayacağınız yolda görsek birbirimizi tanımayacaktık. ama o pek öyle olmadı, tarih 09.08.2011 ki benim doğum günüm oluyor, onun doğum günü mesajıyla başlayan muhabbete dolaylı yoldan "bugün yanımda ol" şeklinde cevaplar versem de aldığım "arkadaşlarımlayım" yanıtlarıyla umutlarım tükendi denebilir. yazın doğan hemen herkes gibi doğum günlerimde yalnız kalmaya alışık olsam da bu yaz bir başka yek idim, sebebi yaz okulu, sebebi koparılan arkadaşlık bağları. neyse efendim doğum günümü kendim kutlamaya yönelik attığım adımlarla cihangir merdivenlere doğru ilerliyordum ki, onu gördüm. yanımdan geçtiii gitti. öylece izlemekle yetindim tabi.yürüdü, yürüdü ve topuklu ayakkabılarının seslerini duymaz oldum artık. döndüm vardım merdivenlere, oturdum demlendim. sonrasında evime döndüm ve dayanamayıp bir mesaj çakmış bulundum kendisine: "bayağı bronzlaşmışsın." zorlansa da anladı, "neden tutup kolumdan çevirmedin? neden gitmeme izin verdin?" diye sordu, "sebebin var" dedim. uzatmayayım, az önce can dostum, güzel insan kişisi model adlı grubu dinlememi, insana yaşama sevinci verdiğini söyledi, e benim de hal ortada. şarkılarına bakarken "değmesin ellerimiz"'i görünce, "aa bunu bi kaç yerde görmüştüm, bundan başlayayım dinlemeye" dedim. Şimdi de şarkının sözlerine bir göz atalım:

Ah ne zormuş bitsin demek
Hala severken seni
Dudaklarını öpmemek
Bir yabancı gibi

Bilirsin ayrılık konusunda
iyi değiliz ikimiz de
Bir kıvılcım yeterdi her zaman
Koşup geri dönmemize

Değmesin ellerimiz
Buluşmasın bu gözler
Yine erir gideriz
Unutulur yeminler

Biz hiç beceremedik
Sevmeyi de terk etmeyi de
Aşk kokan dudakların
Karşısında direnmeyi de

Biz hiç beceremedik
Aşk dolu mısraların
Karşısında direnmeyi de

işte bir kez daha
Durup karşında
Belki de son defa
Soruyorum sana

Bitti mi hikayemiz?
Bu ne biçim son böyle?
Değmez miydi sevgimiz
Savaşıp direnmeye?

Değmesin ellerimiz
Buluşmasın bu gözler
Yine erir gideriz
Unutulur yeminler

Biz hiç beceremedik
Kendimize sahip çıkıp
Dünyayla yüzleşmeyi de

Biz hiç beceremedik
Korktuğumuz o gözlerin
Karşısında direnmeyi de

Bitmesin hikayemiz...

*mına koyim kanka, *mına koyim thezombiehunter...
Tüm dizilerde kullanılıp tüm müzik kanallarında en az günde 67890 kere çaldığı için öyk getiren, sevimsiz şarkı.
başlarda dinleyip nefret ettiğim. bu ne lan herkes bunu mu seviyomuş?! dediğim sonrada salak gibi dinlediğim şarkıdır.
Ne var bu şarkıda bu kadar bilmiyorum ama uygun zamana denk gelirse ağlatabilen bir şarkı.
(bkz: eşeği göle sokmak)