bugün

Bulsan da değişen bişey olmuyor. Derdini anlatıp derman bulan var mı? Ben kime derdimi anlatsam olur öyle diyor. Yalandan laf kalabalığı yapıyor. Daha yüreğime su serpene rastlamadım.
ben varım.birini bulamayan gelebilir.dert dinlenir.ewed
toplu taşımada, markette kasa kuyruğunda ya da banka sırasında beklerken yaşlı amca ve teyzelerin o kısa sürede tüm hayat hikayelerini anlatmalarına sebep olan yalnızlık hali.
ne kadar zor değil mi ?

En yakınındaki insan dahi seni anlamıyorken, kimle ne derdini paylaşabilirsin ki.
bazen sorunlar oyle bir hal alır ki, "anlatsam ne olacak, değişen birşey olmayacak."

günler gelip geçiyor elbette, ancak her gün içimiz biraz daha buruluyor. kopuyorsunuz insanlardan.

kendinizden kopuyorsunuz.

Her gece yataga girip gözlerinizi kapattıgınızda, bir daha uyanmamak isteği oluşuyormu içinizde.
her sabah gözlerinizi açtığınızda, yanınızdaki insanın yüzüne bile bakmadan bir an önce siktir olup gitmek geçiyormu içinizden ?

bazen öyle bir hal alır ki yaşam, acaba ölüm daha mı huzurludur diye düşündürür insana.

sokaklarda yürüyorum sessiz, kendi halimde. etrafımdaki insanlara bakıyorum. Hepsinin yüzünde tebessüm. Gülücükler kahkahalar var her yerde. Düşündürüyor beni. gerçekmi bunlar diye.

sözlük. mutlu değilim.
yaslanacak bir omuz bile bazen insanın ömrüne ömür katabiliyor.
iyi dostluklar kuramamıştır veya hiç arkadaşının bir derdi olduğunda dinlememistir onu, bu böyledir sen kötü gününde yanında olacaksın ki o da senin kötü gününde vefasını göstersin. bazı insanlar cok umursamaz bazıları da hep dert anlatır, ortası bulmak gerek ne hep dert anlatanla oturulur ne de umursamaz bir insanla.
Kimseye güvenememekten kaynaklı ortaya çıkan bir durumdur.
yok ki. sana yok.
dinleriz panpa yaz sen.
Üzücü bir durum. Güvenecek kimseniz yok gibi ne kadar dramatik. iyi bir dinleyiciyimdir fakat telkin konusunda aynı şeyi söylemeyeceğim yinede derdini açmak isteyen olursa yazabilir.
bu yaşına gelmiş bir dosta sahip olamamış olmak insan için büyük şanssızlık. bazen sizi ölmden bile vazgeçirebilir bir dost halbuki.
Bir dost bulamadım gün akşam oldu.
https://m.youtube.com/watch?v=vpMamR-U6xM
Derdinizi anlatmak sizi rahatlatacaksa ben dinlerim kardeşim yazabilirsiniz.
Bulutlar taşıyamayacağı su kütlesine ulaşır da bardaktan boşalırcasına yağmak ister ya öyle bir şey.

Yeter ki doğru kişiyi bulun. Gerisi çözülür zaten.
eğer gerçekten bir derdiniz varsa bana yazabilirisiniz,her konuda sizi dinlerim,yardımcı olmaya çalışırım.
kendinizle dertleșin o zaman.
Açın bir müzik, demleyin bir çay, konuşun kendi kendinizle.
En güzel rehabilite, net.
Yalnızlık paylaşılırsa yalnızlık olmaz.
insanı bulalım da dertleşmek kusur kalsın.
dertleşecek insanları sikiyim. ne olacak ki bulunca? anlıyorlar mı derdinden. eğer bir derdin varsa en iyi sen yaparsın kendi kendini teselli yöntemlerini öğren.
birilerine anlatıyorsun ya en yakın dost,arkadaş,aile işte hepsi anlamış numarası yapıyorlar. hele üniversitede çok rast geldim ben böyle tiplere derdinden bahsedecek oluyorsun ya da anlatıyorsun yalandan bir flash tv yüz ifadeleri anlamış numaraları geçiştirme çözüm cümleleri. bi siktirin gidin amk teselli olamıyorsunuz bari göz nizamımızı bozmayın.
Hiç sormuyorsunuz dertleşmeye mecaliniz var mı diye.
Zalımsın dünya.
Derdini söyle derman olayım . Dırırındın
görsel
Bir şeylerini anlatacak en iyi dostun olacak bir insan yoksa hayatında ne bileyim biraz boş yaşıyorsun, evet benim ne dostum ne arkadaşım var ciddi anlamda üzülüyorum ya.
günümüzde hiç insan bulamamakla eş orantılıdır.