bugün

etik değildir. atarı tutarı yok etik değildir kesinlikle. kutsal bir işle, seksüalite birbirine karışmamalıdır.
eğer duygusal bir durumdan çıkmıssa olay öğretmene çok büyük yaptırımları vardır. cinsel istismar davasına kadar uzar bu durum. kesinlikle saçmalıktır.
--spoiler--
sevgi neydi? sevgi iyilikti, dostluktu. sevgi emekti.
--spoiler--

-arada fazla yaş farkı olmadığı var sayımından yola çıkarak- denemeden vazgeçmemek gereken durum, olabilitesi yüksek ihtimal.
gönüldür bu. nereye konacağı belli olmaz. ayrıca arada uçurum bir yaş farkı yoksa ( ki artık günümüzde yaş farkı da pek ön planda değil) sıradan bir olaydır.
böyle söyleyince garip dursa da aslında çok da anormal olmayan bir durumdur. Misal ben üniversiteyi 2. girişimde kazanabilen bir insan olduğumdan bir sene mezun grubunda dershaneye gitmiştim zamanında. Dershanemiz bünyesinde çalışan fizik öğretminliği son sınıf öğrencisi olan etüt öğretmeniyle de bir ilişki yaşamıştık. He tabi aşk çok güçlü bir kelime, aşk denemez tabi ama ben üniversite hazırlığı bitirene kadar da devam etmişti bu ilişki. Sonra aynı dershanedeki matematik öğretmeniyle evlenmiş orospu.
bayan öğretmenlerin, erkek öğretmenlere göre daha düşük oranla aşık olabileceği ihtimalini söylemeden edemem. sonuçta her erkek kendinden küçük bir bayana bakar istemsiz olarak; ama bayan bakmaz bile. (istisnalar kaideyi bozmaz) bir de şey, erkek öğretmen kız öğrencisine aşık olmuşsa, kız için zor bir durum olabilir. onları kaldıramayabilir. özellikle lisedeyse ve son sınıftaysa...
eğer sizde aşıksanız sürekli aynı dersten test çözüp birlikte kontrol edersinz.
Dershaneye giden 25 yaşında koca koca adamları görünce imkansız görünmeyen olaydır.
Sapık yaşlı erkek hocalar, bazen kızlara asılırlar.
genelde felsefe öğretmenlerinde olan durumdur. bir de kısa boylu ve esmer ise ;
(bkz: ay ben korkarım)
Düpedüz haksızlıktır.

57 yaşındaki Ali Ağaoğlu'nun 20 yaşında sevgilisi var.
72 yaşındaki Halis Toprağın 18 yaşında karısı var.
63 yaşındaki Aziz Yıldırım'ın yeni karısı 24 yaşında.
75 yaşındaki Aydın Doğan'ın sevgilisi 26 yaşında.

Hepsinin sevgilisi varmış he? 25 yaşında ki garip dershane hocası neden aşık olamazsın uleeen? Dershane hocamın neden flüdü yok uleeen?
asık olmak yıne masum kalıyor. en kotusu, tıpını s.tgım o salak hocanın bayan ogrencılerıne potansıyel motor kız gozuyle bakması... Hocalar kayıt alırken kızların guzellıgıne gore ucrette ındırım bıle yapıyorlardı.
dersane öğretmeninin densizliğidir.
herkesin herkesle zina yapabileceğini empoze eden 'aşkı memnu', 'fatmagülün suçu ne', yaprak dükümü' gibi dizilerle yetişen nesillerden beklenen hadise.
Genellikle sapıkça bir ilgidir.Sonucu evlilikle bitenleri de görülmüştür.
bu bahsi edilen dershane öğretmeni 2 yıllık nişanlısını * öğrencisiyle "çıkmak" için terk ediyorsa eğer kesinlikle normal karşılanmayacak durumdur. kaldı ki arada nişanlı olmasada olay başlı başına etik sınırlarını zorlar zaten.
gayet de olabilen bir durumdur. en basitinden ev arkadaşım bu yaz dershanede taniştığı öğretmeniyle evleniyor. üniversitede okuduğu bölüme onun tavsiyesiyle girdi. 4 yıldır ayrı şehirlerdeler ama ayrılmadan, aldatmadan, her türlü zorluğun üstesinden geldiler. tanıdığım en uyumlu çiftler. aralarındaki yaş farkı 8. biri sağ diğeri sol görüşlü, biri türk diğeri kürt, biri doğulu diğeri batılı ama hayatımda tanıdığım en hoşgörülü, en saygılı en anlaşılabilir insanlar. ama o kadar badireyi atlatan bu genç çiftimiz dershanede öğretmen ve öğrenci olarak tanıştıkları için sapıkça bir ilişkideymiş gibi görülebiliyorlar hatta sadece bu yüzden en büyük sıkıntıları çektiler.
tabi ki istismar denen şey apayrı ama hiçbir şey hiçbir olay tek bir bakış açısıyla görülüp yargılanmamalı.
20 küsür yaşında hala dershanede üniversiteye hazırlanan birisi için uzak bir mevzu değil. kazık kadar olmuş hala dershanede.
olabilen olay.hoca yeni mezun olup dersanede mesleğe başlamışsa aşık olduğu kişi de 4-5 sene öss ye girip bir yeri kazanamayıp dersaneye devam ederse olabilir neden olmasın ?
meslek etiğine uygun değildir. ama gönül ferman dinlemiyor be sözlük ...
Zor bir denklem.
kesinlikle etik olmamakla birlikte tanık olduğum olaydır. şöyle ki eski sevgilim *beni öğrencimizle aldatmıştı. tabi ki dünyayı başlarına yıkmadım sözlük... hatta kızın haberi bile yoktu adamın benim sevgilim olduğundan. sanırım yeterince sevmediğim için umrumda olmadı.
şahit olduğum bir olay. yeni mezun bir hocamız vardı ben son sınıftayken. sınıfta da taş mertebesine çok yakın bir hatun vardı. bunlar bir sene boyunca çıkıp neredeyse hiç çaktırmamayı başarmışlar. (ben ders çalışmak dışında bütün zamanımı pes oynayarak geçirdiğimden fark etmemiş olabilirim tabii) ertesi sene tatile gittiğimde yolda bunları sarmaş dolaş gördüm. sorup soruşturdum ki kız sırf bu eleman için üniversiteye şehir dışına gitmemiş falan. son kısma kadar benim için problem yoktu. aslında son kısımda da yok. kız salak bana neyse.