bugün

dört sene dersaneye gidip, toplamda bir sene ücreti veren kişiler de girebilir bu gruba.**
genelde inektirler... ama bazıları - misal ben- lan para mı veriyorum anasını satayım, yemişim dersanesini deyip, para veren arkadaşları da yoldan çıkartarak kahveye batağa, hatunlarla cafe ye okeye gidip, öss'de de kamyon altına kaçan topun çıkardığı sese benzer bir şekilde patlayan öğrencidir... ama o kadar da eşek değillerdir, iyi kötü bir yere girerler hiç çalışmadan...

dersanede pek sevilmezler, herkes uyuz uyuz keser onları... şu ipne var ya şu ipne, hem para vermiyor hem hocalar daha çok sallıyor onu diye laflar edilir... ama sonra nedense bu lafları eden embesiller, yapamadıkları soruları yine bu arkadaşlara getirirler...

hocalarla arası baya iyidir bunların... akşam yemeği ısmarlatırlar hocalara, güzel bayan hocalara yavşarlar -tabi bokunu çıkartmadan-, arabayla işleri varsa hallederler yine hocaların arabalarıyla... güzeldir dersaneye para vermemek...
yakında bir yerine tekme basılacak öğrencidir.
parayı aile fertlerinden birisi her ay düzenli olarak odediği için kendisi hiç ödememiş olan öğrencidir.
patron çocuğudur.
parayi baba dediginden dolayi neredeyse butun ogrencilerdir.
dersanedeki ucretli okuyan ogrenciler tarafından pek de sevilmeyen ogrencilerdir. cozulemeyen soru oldugu zaman da hocadan once kendisine basvurulandır. hem sevilmez hem de faydalanılır bunlardan.
ilkokul ogrencisidir.
hiç para ödemediği halde , bir ton para ödeyen öğrenciden daha çok ilgi gören öğrencidir. *
%100 burs kazanmış ya da yönetim ile kan bağı olan öğrencidir.
ücretsiz kazanmasam dershaneye gitmeye niyeti olmayan ben.
bir de şöyle bir şey var,
(bkz: hangi dershaneye gideceğine karar verememek)
hizmet tarafından kendi dershanelerinde okutulup ilerde türkiye derecesine oynayacak kişilerdir.
dersanelerin ödüllü sınavlarında dereceye giren öğrencidir. çoğu fen lisesinde okur.