yerini koleje gidecek nesile bırakımıstır zira ufuktaki yasa, koleje dönüsemeyen dersaneleri tarihe gömecek gibi görünüyor.türkiyede egitim sisteminin yerlerdeki durumu siyasetcisi, bakanı, egitimcisi, ebeveyni bilhassa ögrencisi tarafından bilinir.yetkili ve bilirkişiler çözümü sınav sistemini degiştirmekte aradıkları için istikrarsız lakin sürekli bir sekilde sınavı degiştirdi ve degiştirmeye devam ediyor. simdiyse dersaneleri kaldırmak yasa tasarısı. peki bunun sonuçları? dershaneler egitime destek olmakla birlikte iş istihdam alanıdır.o kadar ögretmen bu sayede evine ekmek götürür. mübareklerin buna da bir cözümü var güya. mülakatla mebde kadro verilecegi söylendi (türkiyede mülakat denilince akla baska seyler gelir.) madem kadro verilebiliyordu yıllardır o kadar ögretmen neden kpss yollarında süründü ya da cicegi burnunda yeni mezunlar da sınavsız geciş istemeyecekler mi?bir diger konu ise dershane deyince akla sadece ögretmenlerin gelmedigi. bunun caycısı, hizmetlisi vs onlara da mı mülakatla kadro verilecek? son olarak deginecegim nokta ise adaletsizliktir. öyle ki sartları esit olmayan her ögrenci aynı sınava giriyor kimisi kolejler, özel dersler vs hazırlanırken kimisi bir sene dershaneye gitmekle acıgı kapatmaya calışıyordu simdiyse o da elinden alınacak öyle mi? bu olayın kimseye faydası olmadıgını anlatabildiysem eger sorarım amaç nedir?
bu gün çocukların matematik yazılısında gözetmen olarak girdim. soruları ortalama çözüm hızım 15 sn altında oldu(atl 10 sınıf ort. yazılısı). kim ne derse desin dersaneler candır canandır.
bence dershanenin kapatilmasi bu hukumetin yapacagi nadir iyi seylerden olur.
siz degil miydiniz parali egitime hayir diye bas bas bagiran.

not: akpli degilim. evet 4 sene dershaneye de gittim. ama ya gidemeyenler ?
(bkz: dersane)?
(bkz: dershaneye gitmiş efsane nesil)
başlık böyle parsellenir.
3 yıl boyunca dersaneye gidip de son senemde gidemeyecek olduğum için ayrı bir türüm, kavanozda saklanmam gerektiğini düşünüyorum. tanıma gelirsek olmaması gereken nesildir. dünyanın hiçbir ülkesinde dersaneler yasaklanmış değildir, bu nasıl bi kafa ya neyin kafası?
Sadece gitmiş olan nesildir.
yıllar sonra kestane de olabilecek nesildir.