bugün

ders çalışmak harici her şeyi yapmak. müzik dinlemek, entry girmek, mesajlaşmak, sonra da masanın üstünde duran 3 çeşit ingilizce açık ders kitabını görmek sonra da sınavlarının olduğunu hatırlamak ve mal gibi kalmak.
Ara verip sözlüğe göz atmak.
çoğu zaman dersle alakasız şeylerdir. bir arkadaşım vardı, ne zaman ders çalışmaya başlasak maksimum 10 dakika içinde başlardı başka şeylerle uğraşmaya. ardından da kalemi alı başlardı not hesaplamaya. 1. vizeden 30-40 alsam, ikinci vizeye biraz çalışıp 60 falan alırım, sonra finale kasar finalden 70 alırsam... tamam lan, bu ders cb gelir oğlum. türkçeden bb gelir en az, emagdan dc falan gelse... tamam oğlum dönemi 2.7 ortalamayla kapatıyom kanka.
sonuç: bahsettiğim arkadaş cb gelir dediği dersten devamsızlıktan kalır, dönem ortalaması 1.8 in altında olduğu için gözetime girer. gerçi ben de bu arkadaştan çok farklı değildim ne yalan söyleyim. üzüm üzüme baka baka kararır işte.
özet: oturun çalışın lan!!!
sonradan fark ediyorum ki ellerimin her yerinde gülen suratlar var. Hayır ders çalışırken mutlu da değilim, bunu niçin yapıyorum anlamış değilim.
He birde görüldüğü üzere entry girmek.
hayal kurmak bol bol en uçarısından sürekli artık düzene girmeliyim havalarında yapılan boş programlar sizi bekleyen kitaplarla göz göze gelişiniz artık başlamalıyım dersiniz biraz çalışır yine ara kahveler sık sık o arada gider her şey ama bir an önce çalışmak gerek.
Ders çalışmak hariç herşey.
bundan daha iyi yapacak işlerim var demek ve kendini kandırmak. ***********
ders çalışılırken asla ders çalışılmaz çalışılıyormuş gibi yapılır. mış gibi yapmak tüm öğrencilerin ortak karakteristik özelliğidir.
(bkz: 5dk dinlenmek)
aceleyle not ararken kağıdın eli kesmesi sonucu hastir çekmek.
başlamadan önce sanki çok uzun süre ders çalışacakmışsınız gibi masayı abur cuburla donatmak.
* yemek yerken bir şeyler anlamaya çalışmak.
toplamaya üşendiğiniz için günlerdir darmadağın olan dolabınızı düzenlemeye karar verip bunu eyleme dökmek.
almanca öğrenmeye çalışmak.
bilgisayarı açmamak ama facebook ve twitter'ı 5 dakikada bir telefondan kontrol etmek.
ders çalışır gibi yapmak.
sayfanın kenarına gelinlik çizmek.

aklım nerde belli.
abur cubur yemek,mutfağa gidince bulaşık yıkamak, odaya dönünce odayı toplamak, masayı düzenleyip öyle başlayım demek, sık sık wc ye gitmek.
2 dk bakıp sonra uyumak.
Ders çalışmaya çalışmak.
sağa sola bakınmak.
garip gurup sesler çıkarmak,
adına test kitabının sağına soluna yazmak,
falan filan işte.
(bkz: asılmak)
yarım saat çalışıp çok yorulduğunu iddia ederek, "10 dakika uyuyayım" bahanesiyle yatağa girip en az 3 saat sonra uyanma eylemiyle sonuçlanabilen eylem.
kalemin arka kısmındaki silgiyi yemek.*
sivilce patlatmak.
beynime oksijen gitsin diyerekten pencereye tünemek.*
Her fizik sorusuna doğru yanıt verdiğimde nullhttp://www.youtube.com/watch?v=EiNNvjBHhK4
* kahve-kola içmek.
* sigara içmek.
* ne kadar konu eksiğim varmış diye bakmak.
* asla uygulanmayacak çalışma programları yapmak.
* ara sıra içerdekiler ne yapıyor diye bakmak.
* radyo dinlemek.
* saçma sapan hayaller kurmak.
* matematik sorularına verilen her doğru cevapta sırıtmak.
* matematik sorularına verilen her yanlış cevapta somurtmak
* sulanmış ve kızarmış gözleri açık tutmaya çalışmak.
Şu an ders çalışıyor yazar bey.Ben Malezyalı masöz.
evdeki tamirat işlerinin akla gelmesi, ders çalışmak için ayrılan zamanda bütün ufak tefek tamirat işlerinin tamamlanması. önceden yapmaya üşendiğim işleri, konu ders çalışmak olunca bir anda yapıvermem.
kulaklığı tak ve müzik dinle.