bugün

güzel bir iş. güzel bir eş. mutlu bir yuva. gerçi 3 şey oldu. ama tek şeyle depresyondan kurtulmak da pek mümkün değil.
Gerçek depresyon dipsiz bir kuyudur; öyle ben göz ardı ettim, yok saydım diye yok olmaz. Geçici üzüntü hali ile gerçek bir depresiflik halini karıştırmayın. iki insan görürsünüz, biri ağlar diğeri de güler; hangisi gerçekten depresyondadır, hangisinin aklından sürekli intihar düşünceleri geçer bilemezsiniz.

bilmiyorsanız da tavsiye verme gafletine düşmeyin. Lütfen.
battaniye.
bol bol lahmacun yiyin arkadaşlar
ilkbaharın gelmesini beklemek.
derpesyon ne demek amk lan anlamını bilen var mı?
kosmaya baslamak.
zayiflamak, kendine bakmak. Hayatta zevk aldigi seyleri yapmak. Isten zevk almaya calismak. dusta 5 dakika fazla zaman gecirmek, istedigi ayakkabiyi paraya kiyma neticesinde almak. enstruman calmak, guzel bir film izlemek,insanlarla daha cok iliskide bulunmak.

kosmak. sorunlardan, sikintilardan, bazen hayattan. arkaya bakmadan.
kedi.

hee öyle dümdüz sakin bi kedi. süper ediyor adamı ya. pamuk oluyorum açıkçası.

yollu değilim...
Güzel bir kadın güzel bir sohbet, iki bira ve alttan bir müzik..

Şuan istediğim bu gibi geldi bana.

sizin o ara ara, aman like sayım düştü, aman whatsapptan mesaj gelmedi, aman sefgilim den ayrıldım diye girdiğiniz bu ruh halinin yıllardır icinde bulunuyorum.

Ne istiyorum, ne düşünüyorum, ne yapacağım ben neyim.. diye bir kaybolmuştuktan çıkamıyorum. geri alamayacagim, bu kafayla geçen bir gençliğim var. En acısı da bu geçen zaman ya zaten..

Ulan aglayabilsem ağlayacağım da, bu da yok.

Ilk defa böyle bir entry giriyorum, benim siktir olup gitme vaktim gelmiş. Yarın ekşi den de burdan da hesabımı silip siktir olup gideceğim. Keşke hayatta böyle olsa lan hesabi kapata tıklayıp, birden yok olmak gibi.
iyi bir türkçe öğretmeni. "eğitimsiz toplum yolunu şaşırmış toplumdur." cümlesinin açıklaması gibisiniz yemin ediyorum. eğitimsizlikten depresyona bile doğru düzgün giremiyorsunuz.
depresyon bir nevi ruhun kanser olmasıdır. profesyonel yardım almadan atlatılması imkansızdır. ancak geçici çözümlerle gün kurtarılabilir. ama bunun da geri dönüşü daha büyük yıkımlara yol açar.
(bkz: hırka)