bugün

alenen, içinde hiçbir zeka kırıntısı barındırmadan hakaret eden, akli dengesi yerinde olmayan zavallı. deniz gezmiş gibi kendisini ülkesine feda etmiş bir insanın annesi hakkında ileri geri konuşmak zavallılıkltan daha öte bir şeydir. böyle bir insanın var olduğunu bilmek insanı biraz daha tiksindiriyor, amerikan emperyalizminden ve kucağına oturmuş bu vatan hainlerinden. vatan haini bunlar diyerek ağlamakla olmuyor bazı şeyler. kendini bilmez birkaç gerizekalının yaptıklarını bütün bir kürt halkına mal edenler biraz da türkiye'nin bağımsızlığı için savaşan bu insana hakaret eden organizmalara karşı tepkilerini koyabilseler biraz olsun deniz gezmiş'in hayaline katkıda bulunabilirler belki de.

25 yaşında bir genç ve darağacında idam edilirken siz klavye delikanlıları aynı yaşta vatanı satmaktan başka bir şey yapamazdınız. hepiniz korkaksınız ve korkaklığın tarihini yazıyorsunuz. bu kahraman insana dil uzatanlar bir kez, bir kez ve bir kez daha düşünmelidir. bu kadarı bir tarihe ihanettir. deniz gezmiş'e hakaret etmek gerçek vatan hainliğidir.

''böyle kalır sanma devran, yola devam eder kervan''

http://www.youtube.com/watch?v=vGnGY2y8dzo
aklını kullanmayıp gerçekleri göremeyen insandan daha küçük insan değildir.
deniz gezmişten daha büyük, heykelleri olan kişilerden biraz daha küçük insandır.
kocaman bir göt diyorum kendilerine. yavşaktır azbile daha söyliycem ama hemide bu gün.
deniz gezmiş'in savunmasındaki şu sözleri anlayabilirse kendi ile deniz gezmiş gibilerin farkını görecek insandır. tabi hala düşünebiliyorsa. bağımsızlık ve emperyalizm'in ne olduğunu biliyorsa. birinin vaz geçilemez diğerinin kanlı katil olduğunu anlayabilirse.

--spoiler--
tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizi de temize çıkaracaktır. buna da inanıyoruz.

profesyonel devrimci bugünün türkiye'sinde kendini hayatı boyunca türkiye'nin bağımsızlığına adayan kimsedir.

fikir özgürlüğünü ve anayasayı paravan yapanlar önceleri atatürkçü geçinirken, onun fikir ve şahsiyetini de küçük görmeye başladılar şeklinde ve sadece mustafa kemal tarafını beğeniyorlardı şeklinde bir cümle mevcuttu. bunu kesin olarak reddediyorum, asla kabul etmiyorum. diğer yurtseverler de bunu kabul etmez, bu kasten tahfif edilmek isteniyor, gerçekler örtülmek isteniyor. bu cümle art niyetle hazırlanmıştır. bu memlekette mustafa kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa onlar da bizleriz.

35 milyon metrekare vatan toprağı işgal altında iken bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür. mustafa kemal sağ olsaydı bugün çok şaşırırdı.
hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir. anayasanın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. bu sebeple anayasal bir davranışta bulunduk.

yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. halen de bu inancı taşıyorum.
türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün ve ben 24 yaşındayken kendimi türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
deniz gezmiş

--spoiler--
zeka seviyesi kendinden de küçük olan insandır. deniz gezmiş in gerçekte kim olduğunu ve davasını anlamammış eli öpülesi insanlar yerine yüzüne tükürülesi insanlara değer veren yanlış insandır.
(bkz: deniz gezmiş i savunan büyük insanlar)
size uyar veya uymaz yalnız görüşü ne olursa olsun daha 24 yaşında fikirleri, idealleri ve daha güzel, özgür bir ülke hayalleri için ölümü göze alabilecek kadar cesaretli oluşundan dolayı saygı duyulması gereken kişiye, ölümünden yıllar sonra ancak klavye başında göt büyüterek hakaret eden insanlardır.
klavyesi götüne geçmez mi;? dedirten ucube mantıklı. emperyalist bozması basit sadece yobaz olan vatandaşşak.
haksızdır. ama sevmemekte değil, hakaret etmekte.
bazen empati gereklidir.
insanların dini görüşüne, peygamberlerine, atasına hakaret edilen bir dünyada gayet normaldir.

terbiyesizliktir.
güncel Önemli Başlıklar