bugün

(bkz: iftiracı zihniyetin yeni oyunu) *
yalanlamıştır kendisi bu haberi. gerçekten alsaydı yalanlamazdı sanırım. (bkz: gemicik)
para deniz baykalınsa gerisine bok yemek düşer ve adama derler ki sende kazan sende titanik yaptır diye cevaplanması gereken konudur.
ne olmuş biz milyon dolarlık ticaret gemilerine gemicik demedik mi...
biri kaşığıyla yerken diğeri kepçeliyor...
haberi yapan habertürk gazetesinin genel yayın yönetmeni fatih altaylı tarafından, haberin yanlış olduğu kabul edilen ve deniz baykaldan özür dilediği olaydır.
--spoiler--
DÜN sabah erken saatlerde aradı Deniz Bey, Deniz Baykal.

Daha doğrusu ben doktorda olduğum için bana ulaşamayınca önce herkesi aramış.

Ben de doktordan çıkar çıkmaz evinden aradım Deniz Baykal'ı.

Sesi keyifliydi.

"Beni aramışsınız Deniz Bey" dedim.

Gülerek, "Evet aradım, tekneye davet edeceğim" dedi.

Ben de güldüm, "Deniz Bey, en iyisi ben başka tekneyle geleyim, yan yana bağlarız. Keyif yaparız" dedim.

"Olur olur" dedi.

Ben de "Vallahi güzel tekne almışsınız. Baktım beğendim" dedim. Sonra konuya girdi.

"Zannediyorum bilinçli olmayan bir yanılgı var. iyi niyetinizden asla şüphe etmem mümkün değil ama kaynaklarınız sizi yanıltmış, tekne falan almadım" dedi.

"Yapmayın Deniz Bey, pek çok yerden doğrulattım. Marinadakiler bile teknenin geçen hafta satıldığını doğruladılar. Hatta beni de alıcı zannettikleri için 'Size başka tekne gösterelim' diyenler oldu. Haberimden çok eminim" dedim.

Deniz Baykal ise ısrarlıydı.

"Böyle bir şey gerçekten yapmadım. 340 bin dolarım yok ki tekne alayım" dedi ve teknenin sahibi rahmetli Nurullah Gezgin'i nereden tanıdığını anlattı.

"1978'de ben Maliye Bakanı'yken Nurullah Gezgin de istanbul Sanayi Odası Başkanı'ydı.CHP'li bir sanayiciydi. Çok saygın biriydi. O günden tanırım rahmetli Nurullah Bey'i. Ama teknesini falan almadım."

Ben de ısrarlıydım.

"Deniz Bey, ben kaynaklarımla bir kez daha konuşayım. Ama yüzde yüz emin olmasam yazmazdım. Tekne şirket üzerine kayıtlı ve işlemler yapılmış. Ama yine de bir daha konuşacağım."

"Konuşacak ne var Fatih Bey, almadım diyorum."

"Deniz Bey, sizin yalan söylediğinizi asla düşünmek istemem ama ben de yalan yazmam."

"Yanıltılmış olabilirsiniz. Biliyorum kötü niyetle yazmayacağınızı."

"Tamam Deniz Bey, ben bir bakayım. Sizi arayayım. Zaten haberde de işlemleri sizin adınıza Mehmet Tulay'ın yaptığını söylüyorum."

"O kişiyi de tanımıyorum."

"Peki Deniz Bey. Bir bakacağım."

"Bu haberinizi lütfen düzeltmenizi istiyorum. Yoksa dava açmak zorunda kalacağım."

"Tamam Deniz Bey, bakacağım. Yanlışımız varsa düzeltiriz elbet."

"Biliyorum düzeltirsiniz. Lütfen Türk basınına örnek davranışı gösterin."

"Merak etmeyin Deniz Bey" dedim kapattım.

Tabii şunu da biliyorum, bu haberden sonra Gezgin Ailesi biraz karışmış. Haberin nereden sızdığını merak edip birbirlerini suçlamışlar.

Deniz Baykal'ın da sabah aileden bazı kişileri aradığını öğrendim.

Deniz Baykal'dan gerçekten özür diliyorum.

Haberim yalan olduğu için değil. Emeklilik keyfinin içine limon sıktığım için. Ama şunu da söyleyeyim. Bence küçük bir tekne almış olmasında hiçbir mahzur yok. Türkiye'de binlercesi bulunan teknelerden biri.

Keşke binip tadını çıkarsaydı. Ayıp değil ki!
--spoiler--
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
(bkz: deniz baykal ın 340 bin dolara tekne alması)
chp'nin devrik lideri deniz baykal'ın yeni satın aldığı pahalı oyuncağı. sanırım rodos'a yüzme olayını tekne ile aşacak. kemal k'nın 500 liralık gömleği'nin altında kalması yakışmazdı liderimize.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25098946/