bugün

bütün büyük dünya ülkeleri, ileride enerjisiz kalmayalım, ite köpeğe muhtaç olmayalım diye nükleer santraller kurarken, bizim ülkemizde ise santral kurulacak yer hazır, alt yapı hazır, gerekli ekip, donanım hazır, halen iran ve rusya dan aldığımız doğal gaz ile enerji açığımızı kapatmak üzere yapılan en büyük adımı, nükleer santralin kurulmasını, deniz baykal sebebi belirsiz bir şekilde istememiş, hazır elimde imkam varken ülkenin içine etmeye devam edeyim demiş ve yürütmeyi durdurması için anayasa mahkemesine gitmiştir.

deniz baykal şu an meclise getirilen hiç bir önergeye sıçak bakmayarak, onaylamayarak, yürütmeyi durdurma kararı aldırarak, seçimden sonra gelecek iktidarı içinden çıkalamayacak bir duruma sokmak için yardakcıları ile beraber savaş vermektedir, sebebi kendisinin ve partisinin gelemeyeceğini bildiği içindir.

bunun hesabı elbet bir gün sorulacaktır. elbet bu başlık bir gün dolup taşacaktır.
sürekli akp lehine çalışması belirtisiyle malumun ilan edilecek olmasıdır.
bana göre de türkiye -yeni nesil nükleer santral olmak koşuluyla- nükleer santral kurmalıdır ancak; rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi'ni enerji kaynağı olarak ciddi anlamda düşünemeyen bir memlekette, nükleer santral ilk hedef olmamalıdır... nükleer santral kurarken, nelerden vazgeçeceksiniz bunu iyi analiz etmeniz gerekir... "ben şunlardan vazgeçiyorum, yeni nesillere şunları göstermeyeceğim ancak, yeni nesillere şunları bırakacağım" diyebilmek gerekir...

nükleer santral konusunda deniz baykal'ı vatan hainliği ile suçlamak sığlıktır... sizin alternatif enerji kaynak önerileriniz nedir? önce bunlara bakın... eğer vatan hainliği arıyorsanız önce bop'a ve bop'un eşbaşkanlığı sıfatında olan kişiye bakın...
yaşar büyükanıt ın vatan haini ilan edilmesinden sonra gerçekleşebilecek düş. sıkıysa bu düşünü de yazsın tüpraş ı telekom u satan vatan hainlerinin sempatizanları.
(bkz: otu boku vatan haini ilan eden zihniyet)
(#1373730)
yürütmeyi durdurma kararı iptal edilmiş ve meclisden yasa geçmiştir, deniz baykal a bu itham ayıp olmuştur.

(bkz: ota boka vatan haini demek)
erken secim istemek vatan hainligidir deyip seve seve erken secim karari alanlar tarafindan yapilmis olmasi buyuk bir ironi olan iddia.