bugün

genelde arkadaşlarım ve öğretmenler arasında nacizane yazarın kabul etmek zorunda kaldığı durum. hayır ygs'yi iyi yaptıysam sana ne ki?
ergenlik belirtisidir.

"choq pskopatmmm" ya da buna benzer bir sey zikreden birini görürseniz, benim icin kirin agzini burnunu. olur mu he?
insanların gözündeki piç imajını bu tarz sıfatlarla güçlendiren ,genelde mahalle abisi gençlerdir.
" normal değilim ben yhaaa, deliyim diyorum kimse anlamıyo yhaa zuhahaha " demektir. görünce kafa göz dalmak için dişleri gıcırdattırır.
(bkz: mad max)
(bkz: lazkopat)
(bkz: bi ibnelik var gibi)
ne olduğunu henüz anlayamamış, kimlik arayışı ya da bunalımı içinde olan, özellikle ergenlikten sonra ortaya çıkan anlanabilitesi düşük, sırf bu modaya uymak için vucüdunun belli bölgelerine jilet diye tabir ettiğimiz, normal insanların traş olmak için kullandığı haceti bu tür manyakça işlere alet edip aklı başına geldiğinde "delikanlılığın vermiş olduğı hevesle(!)" yaptıklarından pişman olan ama kollarındaki izlerden dolayı artık sürekli uzun kol giymek zorunda kalan insan tipidir.
bu psikopatlık manyaklık özentisi, insanların güzel bir şey gördüğünde de "manyak bir şey ya" demesi gibi sıfatların anlamlarının dışında kullanılmaya itiyor. asla olgun anlayışlı düşünceli olamayacak insanımız kendi tanımlamasını psikopatlıklarda arıyor. neden? çünkü reklamın iyisi kötüsü olmaz sayın seyirciler. seyreden insanların çoğu kötüye ilgi duyuyor. konuşulmanın anılarda geçmenin baş şartı kötü özelliklerden geçiyor. böylece iyi ile kötünün yeri değişiyor. kimsenin yapılan hareketlere anlam verememesi gizemi doğuruyor. etrafta bir çözme, tanıma, ilgi duyma psikolojisi doğuyor.
değer yargılarının tamamen ters yüz olduğu toplumda şekillenen insan davranışlarıdır. herkes çevresinde şu muhabbetlere tanık
olmuyor mu:
kız: nasıl gidiyor x ile?
2.kız: kızım süper ya valla çocuk manyak ya deli, bayılıyorum..
veya erkek
'olm manyaksın sen ya, çok kral adam ya,reyis..
neden? çünkü çark böyle işliyor. bunlar prim yapıyor. sosyal ilişkilerde başarıyı popülerlik getiriyor. bunun da yolu sıradan
olmamaktan geçiyor. mutlaka cins birkaç özelliğiniz bulunmalı. çok okuyan, çok gezen çok gören, vs vs insanlar da sıradanlıktan
kurtuluyor. ama bu işin zor yönü. insanların büyük çoğunluğu kolayı seçiyor, marjinal olayım, ilgi çekeyim ama kendime deli,
manyak, dengesiz.. yaftası yapıştırarak veya çevredeki insanları buna inandırarak.