bugün

insanı dumur eden komşunun ta kendisidir. sabah dokuzda uyandım, telefonumda karşı cinsten gelen günaydın mesajı yoktu ama yine de mutluydum. alışmıştım artık.açtım telefonumdan flört' den yola devam şarkısını balkona çıktım ne güzel bir gün dedim sözlük ne güzel bir gün. burnuma da misler gibi menemen kokusu geliyor.komşudan mı geliyor diye düşündüm önce sonra kokuyu takip ettiğimde evimin mutfağında buldum kendimi annem hadi otur dedi öküz gibi yedim çayımı içtim. yine geçirdim içimden ''ne güzel bir gün sözlük ne güzel bir gün''. daha sonra kalktım elimi yüzümü yıkadım ve dün kadıköyden aldığım bundan sonra her gün saat 10 da bir tane çözücem diye kendime söz verdiğim deneme sınavının başına koyuldum. ama her şey o kadar hazır ki tam bir sınav ortamı oluşturmuşum kendime 2 tane kurşun kalem 1 tane silmeyen silgi ve yamuk açan kalem traşım bile hazırdı. hepsini kadıköyden arayıp bulmuştum o sınav psikolojisini yakalamak için. inanırmısınız optik formum bile vardı. ve aynı psikolojiyi yakalamak için yine saat 10 a 2 dakika kala sınav ''sınav kitapçıklarını kontrol ediniz'' sesini kulağımda çınlattım ve soru sayfalarını çevirdim ve sonra ''arkadaşlar sınav başlamıştır sesini ''. hayal gücümle bildiğiniz marmara üniversitesinde şuan sınav oluyordum. ve ilk soruyu okurken hepinizin de tahmin edebileceği gibi kapıyı öküz gibi çalan üst komşu... hani olur ya karşısındakiyle konuşurken 50 metre ilerdeki insanın duyabileceği seste konuşan biri işte öyle bir komşu sözlük. her konuşmasında beynimde dalgalanmalar oluşuyordu ve iç ses '' şimdi siktirip gider nasıl olsa'' diyordu ama gitmiyordu sözlük gitmiyordu. ben ne kadar soruya odaklanmaya çalışırsam o o kadar yüksek sesle konuşuyordu. ve bense ayırt etmeksizin kolay olsun zor olsun her sorunun ardından küfürü düzüyordum. ve sonra baktım olmıycak attım deneme sınavını köşeye. lan dedim yeter lan dedim çıktım odadan gittim yanına ve içimden her ne kadar ''siktir git lan bu evden !'' demek gelsede hoş geldiniz dedim hoş geldiniz.
(bkz: genç liseliler rahatsız) * * *
*