bugün

bazi kimslerin icinde yasadigi ikilem sonucu ortaya cikan vahim durumdur. soyle ki; dagdaki insana(terorist), onun da cani var, diyerek karsisindaki insana kendisinin de insan haklarina saygili oldugunu gosterme cabasindadir. bakin ben milliyetci degilim aksine demokratik bir insanım. iste tam bu noktada baslikta gecen durum ortaya cikar.

ya o dagdaki adam seni koruyan(tsk, polis), kollayan adamla catisiyor, oldurmek icin. sen nasil dersin ki onun da cani var ama onlarda insan falan filan. tamam ama onlar bizim canimiza, malimiza, vatanizma kast ettigi icin tum bu sifatlardan siyrilip terorist sifatini alir. sen demokratik olcagim derken bu vatanda yasayan onca insani onunla nasil ayni kefeye koyarsin? hepsinden gectim orda savasip sehit olan askerlerin kemikleri sizlamaz mi?

butun kurtler ole degil ama dedigini duyar gibiyim. evet ole degil cok sukur ki degil. zaten onlarida senin yaptigin gibi bende genelleyip hepsini terorist ilan etseydim, bir atsizcidan ne farkim olurdu dimi ama.

son olarak; yasanilan seyleri iyi analiz etmeli, guzel sonuclar cikartmaliyiz. demokratik olucam diye insan haklarina sayigili olucam diye bilmem kac yildir turkiye nin butun kaynaklarini somuren bir topluluga sempatik bir sekilde yaklasilmamali, o tarz yaklasanlarida alo atsizcilar ihbar hatti na ihbar etmeliyiz.

(bkz: atsizcilarla kafayi yemek)