bugün

ilginç bir sorudur. iyi ki demokrasi var ya.
Seçimlerde 3. Çıkan rektörler atandığında hayıflanmazdık mesela. (bkz: sanki var mk)
Sudan demokrasi içinde yaşadığını zan eden yazar demokrasinin ne olduğunu ve tam olarak nasıl yaşandığını bilmiyor herhalde.
beyinimizin yerine başka birşeyimizi kullanırdık.
biz yine bir şey yapamazdık. tepemizdeki adam kendine saray yapar, bodrumuna banka açar, istediği yeri istediğine satar, halkın yarısını sadakayla yaşamaya zorlar, kimseyi dinlemez, ona buna atarlanır, hiç bir sorumluluk taşımazdı.

iyi ki demokrasi var. görmüş, geçirmiş, halkımız kendi için en iyisini seçiyor.
mesela masumiyet karinesi diye bir şey olmazdı. kafalarına eseni içeri alabilirlerdi.
dön bak ortadoguya.
bişey olmazdı getirirlerdi.

görsel
yeni bir sistem yerine muhakkak ikame olurdu.

insanoğlunun var oluşundan itibaren gelmez nihayetinde demokrasi ... ileride de yerini başka sistemlere bırakacaktır. çünkü köhne bir hal aldı retoriği artık günümüzde.
(bkz: monarşinin ve totaliter rejimlerin kötü yönleri)
hangi demokrasi. var mı ki?
(bkz: demokrasi yok ne yapmamız gerekiyor)
yanardık ağalar.
yozlaşma durmuş olurdu, ilerleme illa demokrasi ile kaydedilmez.
Şimdi olanı yapardık.
Cahil bir halkın demokrasisi kadar tehlikeli bir şey daha yok bir ülke için. Platon ve Aristote bu konuda uyarmışlardı.

Bu tip bir demokrasiye anayasa ile limite edilen ve otoriter olmayan bir monarşiyi tercih ederim.

Hatta platonisyen komünizm sistemi bile bana mantıklı geliyor. (düz komünizmden çok farklı bir sistem)
yerine göre Bir ülkenin gelişimini sağlayıp onu süper bir ülke de yapabilir, bir ülkenin sonunu da getirebilir.

asla ideal yönetim biçimi değildir ideal yönetim biçimi diye bir şey yoktur, çünkü ideal ülke diye bir şey yoktur.

görsel
üşürdük.
Orjinokrasi yapardik.
demokrasi olmasaydı muhtemelen şuan entry giriyor olurdum.
iyi ki var ağalar.
nöbet tutamazdık...
Demokrasi mi kaldı dedirten sorundur.
birileri akıl yoksunu olmasına böyle açıklamalar yapamazdı.
görsel
Yine az buçuk var çok şükür ki buralarda yazabiliyoruz. O da gitsin diye uğraşıyorlar ve halkın büyük kesimi bunu destekliyor, ne acı.