bugün

evet osman kavala'nın hukuksuz ve tayyip erdoğan'ın politik hesapları için tutsak tutulduğunu düşünüyorum. burda başlığımı da açıp saçma dava serilerinin çok anlaşılır olduğunu düşündüğüm bir diyagramını da çizmiştim.

https://www.uludagsozluk....la-nın-tutukluluk-süreci/

"dava sonrası sezgin tanrıkulu görüşmeye gitmiş. bu zaten suçlululuğun başlı başına kanıtıymış". sezgin tanrıkulu ana muhalefet partisinin insan hakları bilmemnesi. bu dava da türk adalet sisteminin yüz karası oldu. tam işlenecek maden. görüşsün bir zahmet.

adama hem gezi olaylarının, hem 15 temmuzun baş organizatörlüğü yakıştırılmış. milli lex luthor yani! ama ortada tek bir somut delil yok. gezi olaylarının tek tutuklu sanığı. delil olmadığı için defalarca beraat etti. beraat ettiği gün dava dosyasının başlığı değiştiriliyor, hop aynı dosyayla tekrar tutuklanıyor. tam günah keçisi durumunda. fetö'ye asıl "ne istediyse veren" adamın "ben yapmadım, miki yaptı" günah keçisi.

durup durup "fetöcü/yetmez ama evetçi"dir yakıştırması yapılıyor. ama gelgelelim adamın 12 eylül referandumu için "bu referandum türk hukuk sistemini ele geçirmek için yapılıyor. ben de boykot ediyorum" diye sende bende kapı gibi beyanı var.

zaten o kadar has amerikan/avrupa adamı olsaydı 5 yıldır tutsak olmazdı. papaz nerde? alman gazeteci nerde? fetöcü konsolosluk görevlileri nerde? zekeriya nerde? tayyibe bir telefona bakar çıkması. abd/avrupa/tayyibin kayıkçı kavgalarının zorunlu aktörü durumunda.
Yüzükoyun çıplak da yatalım mı kanepeye?