bugün

oha diye tepki verilmesine sebebiyet verir. o kadar çok muydu gibi sorular sormanız ardı ardına gelir.
sayı vermeyeceğim ama çoook fazla gerizekalı kitle var bu ülkede.

bu yaratığın twitter'da 2 milyon 22 bin 516 takipçisi olması türkiye'de ne kadar gerizekalı olduğunu göstermek için yeterde artar bile.https://twitter.com/DemetAkalin
sadece demet akalın ile sınırlandırılmaması gerekilen kitle. Bunun hilal cebecisi var, esra&ceyda kardeşleri var. Hem bu youtube'de en çok tıklanan türk videolarından biri çikita muz değil mi? ismail yk'nın albümleri en çok satanlar listesinde değil miydi?
(bkz: beyin nakli)
twitter'da onu takip edenlerin yarısından fazlası cem yılmaz ve erol köse gibi bottur.
programlarla, para karşılığı alıyorlar.

ben bile o programları kullanabiliyorum, varın siz düşünün. he genel olarak takipçi kitlesi gerizekalı o başka konu.
ajdar'ın bile hayran kitlesi olan bir ülkede var olan, ne dinlediğini bileyen, dinlediğini müzik sanan, serdar ortaç, demet akalın gibi sanatçı bozmalarını dinleyen, beyinlerini kullanmakta üşengeçlik yapan, boşuna oksijen tüketen, gereksiz insan sürürü.
valla ben de o gerzek tayfasındanım. böyle nitelenmekten de pek gocunmuyorum.

çünkü türkiye gibi insanın kendi düşündüğü haricinde tüm düşünceleri ötelediği, kendi zevki harici herkesin zevkini mallık saydığı, saygıyla alakası olmayan insanların ülkesinde sırf bir kadının şarkılarını sevmemden ötürü gerzeklikle suçlandığım için oturup ağlayamam.

benim boktan bir müzik zevkim olması yine de kimi insanın saygısız olduğu gerçeğini değiştirmez kısacası.
şehit cenazelerinde ağıt söyleyerek salya sümük ağlamayıp, ota-boka şiir okuyup salya sümük ağlayan insanların olduğu ülkede mi yaşıyoruz?

terör ile direkt zarar görmüş-yüreği yanmış-aileden ve 1. derecede yakını kaybetmiş en az 500.000 insan(korucu-asker-polis-terörist-kamu görevlisi-vatandaş) olan, bir kaç memet kellesi diye söz söyleyen-yaklaşım sergileyen insanların, heba olan canların yanında yüzmilyarlarca dolar tutarında paranın da yok olmasını algılamayarak, mevcudiyetinin kaynağını bilmezlik ettiği bir ülkede mi yaşıyoruz sanılmakta?

böyle toplumsal travmalara neden olan olaylar karşısında, nietzcshe sağ olsa kıskançlıktan çatlayacak aforizmaları ile bizleri bilinçlendiren-düşündüren sanatçılarımız var.

sinema-müzik-mimarlık-bilim-teknolojide örnek ülke olduğumuzu görmüyormusunuz? burasını, kopyacılık iddiaları ayyuka çıkan nobel edebiyat ödülü almış bir yazarın para ve şöret ile dut yemiş bülbüle dönerek akan kanlar-kaybolan değerler hakkında artık tek söz etmediği ülke mi sanılmakda?

ortadoğunun ve balkanların kıskanılan-imrenilen ülkesiyiz.
ekonomik olarak dünyada kıskanılan ülkesiyiz.

bizleri, siyasl-sosyal açıdan böyle bilinçsiz millet mi sandınız?

sanatçılarımızı bizden alarak eserleri ile ab-abd kültürlerini geliştirmek istiyorlar da, bizim sanatçılarımız gitmiyor.

yaaaa!

lütfen, "sadece demet akalın ile sınırlandırılmaması gerekilen kitle. Bunun hilal cebecisi var, esra&ceyda kardeşleri var. Hem bu youtube'de en çok tıklanan türk videolarından biri çikita muz değil mi? ismail yk'nın albümleri en çok satanlar listesinde değil miydi?" bunları kıskançlık ile küçümseyerek sanata-bilime olan katkıları ile omuzlarımızda taşıdığımız insanları incitmeyin.

not: bir sanat düşmanı eksilemiş.
türkiye sınırları içinde doğup büyümüş, türkiye'nin ekmeğini yemiş, türkiye'de evlenip arabasının plakasına "married" yazdıran görmemiş, hödük ailesinin bir bireyini takip eden gerizekalı hayran kitlesidir. sikimsonik beyinliler.
konu; kişi değil de, algı olduğu hatırlanmalı.
aslında gerizekalı değil bir takım psikolojik sorunları olan veya toplumdaki kişisel yerini belirleyememiş insanlardan oluşan kitledir.

bunun haricinde gerizekalı diyen bir kişi belli ki rüyalarında demet akalını görüp reelde nasıl ulaşırım sorularıyla kendini bulduğunda asla ulaşamayacağı gerçeğiyle karşılaştı. sonra bu acıyla demet akalına bok atmayı düşündü ama fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış sözü aklına gelmiş. tabi hal böyle olunca demet akalın dinleyen kitle göze kestirilen hedef haline gelmiş oldu. nedenler şu sonucu doğrdu; demet akalın dinleyicisine hakaret etmekle demet akalından öc alma isteği tatmin edilmiştir..

not: hayatımda hiç demet akalın dinlemedim. dinlemeyi de düşünmüyorum. he bir aralar ergenken sırf bacakları için kliplerini izlemişliğim vardır.
justin bieber ve one direction hayran kitlesinden daha gerizekalı değillerdir.

http://alkislarlayasiyoru...-justin-bieber-hayranlari

http://alkislarlayasiyoru...y-very-love-one-direction
senin beğenmediğin birisini birileri beğeniyor diye onlara geri zekalı deme hakkına sahip olmadığını bilmeyenin sarf ettiği cümledir.
not: demet akalın ve şarkılarından nefret ediyorum.
içlerinde diyarbakırdan gelmeyenlerin olduğu hayran kitlesidir.
demet akalın'ın da kitleyicileri gaflarını seviyordur.
Demet akalın, ışıklarda duran arabaların camlarını silerek geçinen sokak çocukları için: 'cama yapışan sinekler' benzetmesini yapmıştı. Bir hafta sonra katıldığı bir sabah programında çocukluğunu, gençliğini ve yaşadığı fakir mahalleyi anlatıyordu. Bir izleyici twitterdan yorum gönderdi: "geçmişini hiç unutmamışsın hâla halktansın ve çok doğalsın". Yani diyeceğim o ki; kitlesel bir gerizekalılık var mı bilmiyorum ama bir adet gerizekalı hayranı var kendisinin.