bugün

(bkz: cezanın tadını çıkarmak)
işlediği suça göre aldığı ceza ağır olmuştur. Lakin dağdan inen pkklıların ayağına giden mahkemeler ve savcılar bu suçsuz zavallı garibanlara hiç ceza vermemiştir. Hatta iş imkanları sağlayarak ödüllendirmiştir. Demek akalına geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.
istiklal marşını yazıp yorumlama ve okumak ceza değil olsa olsa "onurdur"...!
cezaya göre istiklal marşımızı kendi el yazısıyla bir sayfaya yazacak ve en az beş sayfa yorum yapacaktır. kanımca yapacağı yorum şu şekilde olur:

sevgilimi koluma takarım,

bebekte üç beş tur atarım,

hangi çılgın zincir vuracakmış şaşarım.*
tersten okutulmasını istediğim ceza. sonra da tersten 5 sayfa yorum yazsın.
bir daha şarkı yapmama cezası olsaydı keşke. en azından diskolarda bu saçma abla ile çoşan gençlerimiz kurtulmuş olurlardı.
demet akalın gibi bir hatun 5 sayfalık yorumu ancak uludağ sözlük yazarlarına yaptırabilir yoksa kendisinde o kapasite yoktur efendim, yerinde bir ceza bravo.
diyarbakır da kaçak elektrik kullanıp faturasını bize ödetenlere ne ceza veriliyor da demet akalın a daha ağır ceza verilsin denilesi hededir.

http://www.ebmhaber.com/d...-kullanimi-yuzde-7346.htm
yerinde ve örnek bir karardır.
çifte standarttır.

diyarbakırlı ve kürt olmadığım halde hicap duyduğum karardır.
aynı halkın taş atanına senelerce hapis vereceksin. o halka hakaret edene istiklal marşı yazdıracaksın.
bu nasıl adalettir.
-yaz kızım; sanığın dıyarbakır dan başlayıp yurdun tüm şehirleri, dağları, ovaları ve yaylalarındaki tüm insan, hayvan ve tebabetten teker teker özür dilemesine...

çok hafiftir.

hatta benim cezam da çok hafiftir.
diyarbakırlı 7 işadamının halkın bir kesimini sosyal sınıf mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağıladığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine mahkemenin demet akalın a verdiği cezadır.

demet akalın ın cezası istiklal marşı nın sözlerini 1 sayfaya yazması ve marşımız hakkında 5 sayfa da yorum yapması...

--spoiler--
demet akalın, 19 mayıs 2008 yılında bodrum daki 5 yıldızlı rixos otelde verdiği konserde seyircileri coşturmak için ağabey diyarbakır dan mı geldiniz hepiniz? dağdan mı? nerden geldiniz anlamadım yani. moron moron bakıyorsunuz ağabey. insan bir tempo, bir alkış bir şey yapar yani. soğuk soğuk şurada şortla çıktık. çok ruhsuz başladınız geceye demişti.
--spoiler--

edit: sözlükte bu kadar demet akalın hayranı olduğunu bilmiyordum. eksi yağmuruna tutulmuşum.