bugün

ne için peki?

ikizler hava alsın diye mi?

tenine güneş vursun da d vitamini al diye mi?

ne için ulan ne için?
Dekolte erkeklerin bakması için değildir. dekolte hem erkeklerin hem kadınların bakması içindir. dekoltenin amacı bakılmaktır zaten. Fakat bakmak vardır bakmak vardır. Bakar geçersin, karşı tarafı rahatsız etmez. Hödük gibi gözlerini dikip bakarsan çantayı kafana yersin.
Silikon vadisi hava alsın diye sanırım.
doğru önermedir.kızın yamuğunu düzgününden ayırmak için kullanılır . kardeşine eşine giydirmeyeceği kıyafeti kimse başkasından görmeyi arzu etmesin.kızları çok şımarttık.yakışıklı zengin erkeklerin 1 gecelik sevgilisi olmak için daha az giyinir oldular.böyle bir toplum mu hayal ediyoruz. hani % 99 müslümanlık? dini ahlaki yasakları normalleştirerek batı toplumu olabileceğimizi mi sanıyoruz . böylesi kız istemiyorum . böylesi eş de istemiyorum . toplum aileden başlar . aileyi düzgün yapan annedir . memlekete düzgün analar lazım bu tarz benimler değil.
kişiden kişiye değişir benim için adamla abazayı adamla yobazı ayırmak için bir araçtır.
yanlış beyandır. dekolte tabi ki de erkeklerin bakması içindir. yüzlerce liralık kaliteli elbiseler, yüz liraya çekilen fön, bunlar erkeklerin bakması içindir. zürafa gibi yürümek zorunda kaldığınız rahatsız topuklu ayakkabılar erkeklerin bakması içindir. başka neden böyle dertlere giresiniz ki?
erkekler de aynı şekilde. durduk yere hangi manyak gidip ağırlık kaldırıp kas yapmaya çalışır ki? bunların hepsi kızlara güzel gözükme isteğinden. o yüzden birbirimizi kandırmanın manası yok, kendinize bakmanız önemli ama bunun temel sebebi karşı cinse güzel gözükmek.

lakin, dekolte veya mini etek giydi diye birine tecavüz etmek, işte bu insanlık dışıdır.
doğru söylemdir. erkekle hayvanları ayırmak içindir.

bakmeyin ulan siz de kızlara. sonra tüm erkeklik suçlanıyour.
dekolte giymek veya makyaj yapmak erkeklerin bakması için değil öncelikle kadının kendisini iyi hissetmesi içindir. türk toplumunun insanında çok büyük bir özgüven ve kendini sevme eksikliği var. insan önce kendisini sevecek ve kendisine özen gösterecek ki diğer insanları da sevsin ve saysın. bu sebeple kadın da öncelikle kendisini aynaya baktığında güzel görmek için dekolte giyer ve giyimine özen gösterir.

ha diyorsun ki giysin ama açık giymesin. işte onda senin tek bir söz hakkın bile yok. herkesin gördüğü şeyi nasıl ve ne şekilde sevdiği farklıdır. sen boğazına kadar giyinirsin ve bunu güzel bulursun ben göğüs, sırt veya bacak dekoltesi giyerek kendimi güzel bulurum. bunlar artık gerçekten toplumumuzun aşması gereken şeyler.

not: elbette baksınlar diye dekolte giyenler de var ama genelleme yapmak ''erkeklerin hepsi öküz'' demek kadar saçma olurdu değil mi?
(bkz: kızlardaki açayım ama bakılmasın isteği)
Amaç erkeklerin bakmasından ziyade şık görünmek içindir ki tıpkı erkeklerin ayllarca spor salonlarında takılıp kas yapması gibi ya da ne bilim renkli pantolonlar giyip küpe takması gibi,yani bi yana eziklikten kurtulmaktır.Ancak bu doğal olarak karşı cinsin ilgisini çeker.Kaldı ki bu karşı cinse sapıklık ya da abazanlık yapma hakkı vermez.Bakma demiyoruz ahlak kuralları çerçevesinde bak bakçaksan.
ya buna da inan inan öldük şimdi ne hak verdik üzerinde ne düşündük .
erkekler pekala bakabilir madem erkekler bakmayacaksa görmesini istemiyorsan dekoltesini ona göre ayarlayabilirsin..

dekolte falan yalan aslında ''erkek iradesine sahip olduğu zaman adamdır.''
şık, güzel görünmek içindir. bunun sonucu da erkeklerin dikkatini çekmektir. ben baksam o dekolteye dayak yerim, fakat zengin bir erkek baksa (tip önemli değil) hoş karşılanır.

maalesef durum böyledir.
dekolteye bakmak evrensel bir şey. erkeğin gözü takılıyor.
bir erkek traş olurken ya da güzel giyinirken kızlar baksın diye yapar bunu genelde biz reddetmedik ki cix cix.
kız olarak gün boyu sözlükte konuşulan dekolte olayını açıklığa kavuşturayım. kadınlar dikkat çekmek ister, hem karşı cins hemde hemcins arasında ilgi odağı olmak ister. makyaj da bu yüzdendir, aman efendim ben kendim için makyaj yapıyorum mini etek ve dekolte giyiyorum lafı kandırmacadır. amaç diğer kadınlardan sıyrılmak, farklı olmaktır.
erkekler neden traş oluyor yada olmuyor neden kot giyiyor yada giymiyor neden sarı değil mor amacı var mı ?
dekolte erkeklerin bakması için değilir lakin kadınlar erkekler baksın diye dekolte kullanmaktadırlar şeklinde düzeltilmesi gereken.
ne fark eder, birileri bakacak o dekolteye.
birilerinin bakması için değildir kişiden kişiye değişir kimisi öyle yakıştırdığı için kimisi de abazaları yobazları ayırabilmek için kullanır.
mesela abazalarla yobazlarla muhattap olmak istemiyorsun bunları en kolay ayırt etmenin yolu dekoltedir bakışından yüz şeklinden anlarsın zihniyeti tiniyeti.
bir sözlük kızımızın dekolteyle ilgili görüşüdür kesinlikle trolluk değildir bizzat dekolte başlığına öyle yazmıştır ve bu önemli bir konu ben ona ve öyle düşünen kızlara sormak istiyorum dekolte erkeklerin bakması için değilse ne içindir? kızların bakması için olamaz yani öyle tahmin ediyorum.. peki şu kış ayında bile dekolte ne içindir?
ben şahsi fikrimi sunayım dekolte erkeklerin bakması için olup aynı zamanda bunu reddetmek içindir. aslında kızların istekleri erkekler bakmasın derken hayvani şekilde bakmayın rahatsız etmeyin yoksa bakın şeklindedir.